Translate tutorial 1.0 - en to sl translation catalogue (785 entries)

en: Abandon unlimited license
sl: Opusti neomejeno licenco

en: Absent
sl: Odsoten

en: Add
sl: Dodaj

en: Animate
sl: Animiraj

en: Apply
sl: Uporabi

en: Astronomy
sl: Astronomski podatki

en: Day Length
sl: Dolžina dneva

en: Moon Phase
sl: Lunina faza

en: Sunrise
sl: Vzhod sonca

en: Sunset
sl: Zahod sonca

en: Auto update weather
sl: Samodejno posodobi vreme

en: Bad ICAO code
sl: Neustrezna ICAO koda

en: Buy YoWindow Unlimited!
sl: Kupi YoWindow Neomejen!

en: Calendar
sl: Koledar

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Change
sl: Spremeni

en: Code
sl: Koda

en: Weather forecast from {0}, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
sl: Vremensko napoved omogoča {0}, posredovana s strani Norveškega meteorološkega inštituta in NRK

en: Forecast from {0}
sl: Napoved od {0}

en: Current weather
sl: Trenutno vreme

en: Friday
sl: petek

en: Monday
sl: ponedeljek

en: Saturday
sl: sobota

en: Sunday
sl: nedelja

en: Thursday
sl: četrtek

en: Tuesday
sl: torek

en: Wednesday
sl: sreda

en: Fr
sl: pe

en: Mo
sl: po

en: Sa
sl: so

en: Su
sl: ne

en: Th
sl: če

en: Tu
sl: to

en: We
sl: sr

en: day ago
sl: dan prej

en: days ago
sl: dni nazaj

en: Default
sl: Privzeto

en: Blowing
sl: vetrovno

en: Clear
sl: jasno

en: Cloudy
sl: oblačno

note: When the sky completely covered with clouds, no blue sky at all.
en: Overcast
sl: povsem oblačno

en: Drizzle
sl: rahlo rosi

en: Fair
sl: pretežno jasno

en: Fog
sl: megla

en: Freezing
sl: zmrzuje

en: Hail
sl: Toča

en: Haze
sl: koprenasta oblačnost

en: Heavy
sl: močno

en: Ice Crystals
sl: ledeni kristali

en: Ice Pellets
sl: sodra

en: In Vicinity
sl: v okolici

en: Light
sl: rahlo

en: Low Drifting
sl: v nižjih plasteh

en: Mist
sl: meglica

en: Mostly Cloudy
sl: pretežno oblačno

en: Partial
sl: delno

en: Partly Cloudy
sl: delno oblačno

en: Patches
sl: zaplate

en: Scattered Clouds
sl: razpršeni oblaki

en: Rain
sl: Dež

en: Rain And Thunder
sl: nevihta z dežjem

en: Sand
sl: pesek

en: Shallow
sl: plitvo

en: Shower
sl: ploha

en: Shower With Thunder
sl: nevihta s ploho

en: Sleet
sl: dež s snegom

en: Small Hail
sl: sodra

en: Smoke
sl: dim

en: Snow
sl: Sneg

en: Snow And Thunder
sl: snežna nevihta

en: Snow Grains
sl: zrnat sneg

en: Snow Showers
sl: snežna ploha

en: Thunderstorm
sl: nevihta

en: Unknown Precipitation
sl: neznana padavina

en: Widespread Dust Haze
sl: velik oblak prahu

en: Invalid License Key. Try again. Make sure you've typed the key correctly. Try to copy/paste the key.
sl: Neveljaven licenčni ključ. Poskusite znova. Prepričajte se, da ste pravilno vnesli ključ. Poskusite kopirati/prilepiti ključ.

en: Wrong license key
sl: Nepravilen licenčni ključ

en: You will have to restart the application for this to take effect
sl: Za uveljavitev sprememb ponovno zaženite aplikacijo

en: Language change
sl: Sprememba jezika

en: No limits!
sl: Ni omejitev!

en: Buy now!
sl: Kupi zdaj!

en: Buy Unlimited License  to remove any limits.
sl: Kupi neomejeno licenco.

en: Not now
sl: Ne zdaj

en: To complete the registration enter the license key we've sent to you. Tip: use copy/paste.
sl: Za zaključitev registracije vtipkaj poslano licenčno kodo. Nasvet: uporabi kopiraj/prilepi.

en: License registration
sl: Registracija licence

en: Thank you for registering YoWindow! All the limits are removed now. Enjoy!
sl: Hvala za registracijo YoWindow! Vse omejitve so ukinjene. Uživaj!

en: Distance
sl: Oddaljenost

en: Down
sl: Dol

en: Download
sl: Prenos

en: Enter weather source URL please
sl: Prosimo, vnesite URL naslov vira vremena

en: Error
sl: Napaka

en: The location is already added
sl: Kraj je že dodan

en: Exit
sl: Izhod

en: To get started, pick your home location
sl: Za začetek vnesite domačo lokacijo

en: Forecast Panel
sl: Plošča z napovedjo

en: Full Screen
sl: Celozaslonski način

en: Help
sl: Pomoč

en: Highlight weather station parameters
sl: Označite parametre vremenske postaje

en: Home
sl: Domov

en: h
sl: u

en: Inspector
sl: Nadzornik

en: Landscape
sl: Pokrajina

note: Indicates landscapes made from a picture.
en: Picture
sl: Slika

en: Foreground
sl: Ospredje

en: Landscape Options
sl: Možnosti pokrajine

en: Landscape pictures
sl: Slike pokrajine

en: Landscapes
sl: Pokrajine

en: Language:
sl: Jezik:

en: English
sl: angleščina

en: System Default
sl: Sistemsko privzeto

en: Latitude
sl: Zemljepisna širina

en: {0} locations
sl: {0} lokacij

en: You can add {0} locations maximum now. In Unlimited Edition you can add as many locations as you wish.
sl: Zdaj lahko dodate največ {0} lokacij. V neomejeni izdaji lahko dodate čim več lokacij po želji.

en: Weather auto-update is off
sl: Samodejne posodobitve so izključene

en: Press F5 to update the weather.  The weather is updated automatically in the Unlimited Edition.
sl: Pritisnisnite F5 za posodobitev vremena.  Vreme se samodejno posodablja v neomejeni izdaji.

en: {0} weather forecast days only
sl: Samo {0} dnevna napoved vremena

en: You have an access to {0} days of the weather forecast now.  Unlimited Edition provides {1} day forecast.
sl: Imate dostop do {0} dnevne napovedi vremena.  'Neomejena izdaja' zagotavlja {1} dnevno napoved.

en: Licence key
sl: Licenčni ključ

en: Weather auto-updated in Unlimited Edition
sl: Vreme se samodejno posodobi v 'Neomejeni izdaji'

en: LIVE
sl: V ŽIVO

en: Load weather from personal weather station
sl: Naloži vreme z osebne vremenske postaje

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Loading landscape...
sl: Nalaganje pokrajine...

en: Location
sl: Kraj

en: Location ID
sl: ID kraja

en: Location Properties
sl: Podatki o kraju

note: Word "Link" in English. See main-menu/Location/Link. The user clicks Link item to open current location online at yowindow.com/weather.
en: id_internet_link
sl: Povezava do podatkov na internetu

en: Locations
sl: Lokacije

en: All locations
sl: Vsi kraji

en: All regions
sl: Vse regije

en: All states
sl: Vse zvezne države

en: Change landscape
sl: Spremeni pokrajino

en: Select a location
sl: Izberi kraj

en: The location is already added
sl: Kraj je že dodan

en: Location is not selected yet
sl: Kraj še ni izbran

en: Major cities (more than 100,000 citizens)
sl: Večja mesta (več kot 100.000 prebivalcev)

en: Network error, location information is not accessible. Because of this, the location cannot be selected now.
sl: Napaka omrežja, podatki o kraju niso dostopni. Zaradi tega zdaj ni mogoče izbrati kraja.

en: No locations in scope
sl: Ni krajev v obsegu

note: Location choice (Android). Scope to choose from - Major locations or all locations on Earth.
en: Scope
sl: Obseg

en: Region
sl: Regija

en: Cannot find a location?
sl: Ne najdete kraja?

en: Set as Home
sl: Nastavi kot 'Dom'

note: When this option is on, YoWindow gets the weather from the current user location (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_locations.png
en: Current Location
sl: Trenutni položaj

note: Button label. Tap the button to track the current location.
en: Use current location
sl: Uporabi trenutni kraj

en: Unknown
sl: Nepoznano

en: Longitude
sl: Zemljepisna dolžina

en: Looking at the North (West wind blows from the left)
sl: Pogled na sever (zahodni veter piha z leve)

en: Looking at the South (West wind blows from the right)
sl: Pogled na jug (zahodni veter piha z desne)

en: April
sl: april

en: August
sl: avgust

en: December
sl: december

en: February
sl: februar

en: January
sl: januar

en: July
sl: julij

en: June
sl: junij

en: March
sl: marec

en: May
sl: maj

en: November
sl: november

en: October
sl: oktober

en: September
sl: september

en: About
sl: Vizitka

en: Facebook Edition
sl: Facebook izdaja

en: License Agreement
sl: Licenčni dogovor

en: Visit our Forum
sl: Obiščite naš forum

en: YoWindow for your Site or Blog
sl: YoWindow za vašo stran ali blog

en: m
sl: min

en: {0} minutes back
sl: pred {0} minutami

en: {0} minutes forward
sl: čez {0} minut

en: Name
sl: Ime

en: Network error
sl: Omrežna napaka

en: Network not available
sl: Omrežje ni na voljo

en: It is available on {0}
sl: Na voljo je na {0}

en: New version released
sl: Izšla je nova verzija

en: Next Day
sl: naslednji dan

en: No
sl: Ne

en: No weather
sl: Brez vremena

en: N/A
sl: Ni na voljo

en: Notify me when a new version is available
sl: Obvesti me, ko bo na voljo nova različica

en: Online
sl: Povezan

en: Open {0}
sl: Odpri {0}

en: Options
sl: Možnosti

en: Advanced
sl: Napredno

en: Application choice
sl: Izbira aplikacije

en: Date
sl: Datum

en: Display
sl: Prikaz

en: Animate clouds
sl: Animiraj oblake

en: Default
sl: Privzeto

en: Full screen mode
sl: Celozaslonski način

en: Quality
sl: Kakovost

en: Custom
sl: Posebno

en: Excellent
sl: Odlično

en: Moderate
sl: Srednje

en: Number of days to display:
sl: Število dni za prikaz:

en: Tile contents:
sl: Vsebina delčka:

en: General
sl: Splošno

en: Contents
sl: Vsebina

en: Show N/A parameters
sl: Pokaži parametre, ki niso na voljo (N/A)

en: Live indicator
sl: Kazalnik v živo

en: Locations
sl: Lokacije

en: Operation successful!
sl: Operacija uspela!

en: Refresh locations DB
sl: Osveži zbirko podatkov krajev

en: Reset to defaults
sl: Resetiraj na privzeto

en: Add
sl: Dodaj

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Screen saver
sl: Ohranjevalnik zaslona

en: Time Bar
sl: Časovni trak

en: Unit system:
sl: Sistem enot:

en: Units
sl: Enote

en: Auto-detected
sl: Samodejno zaznano

en: Custom
sl: Posebno

en: Distance:
sl: Razdalja:

en: Metric
sl: Metrično

en: Russia
sl: Rusija

en: Finland
sl: Finska

en: Pressure:
sl: Tlak:

en: Temperature:
sl: Temperatura:

en: Water temperature
sl: Temperatura vode

en: US
sl: ZDA

en: Wind speed:
sl: Hitrost vetra:

en: Landscape Options
sl: Možnosti pokrajine

en: Show Daylight Diagram
sl: Prikaži diagram dnevne svetlobe

en: Show Forecast Panel
sl: Prikaži podokno z napovedjo

en: Show Full Screen button
sl: Prikaži gumb za ceelozaslonski način

en: Show Inspector
sl: Prikaži Nadzornika

en: Show Time Bar
sl: Prikaži časovni trak

en: Show User interface
sl: Prikaži uporabniški vmesnik

en: Show forecast when current weather is expired
sl: Prikaži napoved ob poteku trenutnega vremena

en: Organize
sl: Organiziraj

en: Organize locations
sl: Organizaj lokacije

en: Organize pictures
sl: Organiziraj slike

en: Pictures
sl: Slike

en: press
sl: pritisnite

en: Falling
sl: pada

en: Falling Rapidly
sl: hitro pada

en: Rising
sl: viša

en: Rising Rapidly
sl: hitro viša

en: Steady
sl: ustaljen

en: Previous Day
sl: prejšnji dan

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Refresh Locations data base
sl: Osveži zbirko podatkov krajev

en: Register
sl: Registriraj

en: Remove
sl: Odstrani

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename location
sl: Preimenuj kraj

en: Rename picture
sl: Preimenuj sliko

en: Retry
sl: Ponovi

en: Run with Windows (minimized to tray)
sl: Zaženi z Windows (pomanjšano v programski vrstici)

en: Season map
sl: Mapa letnih časov

en: Select
sl: Izberi

en: Select country
sl: Izberi državo

en: Select a landscape
sl: Izberi pokrajino

en: Select location
sl: Izberi kraj

en: Select region
sl: Izberi regijo

en: Select state
sl: Izberi zvezno državo

en: Set as default
sl: Postavi za privzeto

en: Set YoWindow as ScreenSaver
sl: Nastavi YoWindow za ohranjevalnik zaslona

en: Setup
sl: Nastavitev

en: Show
sl: Pokaži

en: Show again
sl: Ponovno pokaži

en: Speed
sl: Hitrost

en: Time
sl: Čas

en: {0} ago
sl: pred {0}

en: Time zone
sl: Časovni pas

en: Today
sl: danes

en: Tomorrow
sl: jutri

en: Tom.
sl: Jutri

en: Tonight
sl: nocoj

en: Add New Location
sl: Dodaj nov kraj

en: Open Calendar...
sl: Odpri koledar...

en: Show Less Days
sl: Prikaži manj dni

en: Show More Days
sl: Prikaži več dni

en: Update Weather
sl: Osveži vreme

en: Unknown
sl: Nepoznano

en: Up
sl: Gor

en: Update interval
sl: Interval posodabljanja

en: Update weather
sl: Osveži vreme

en: Updating weather
sl: Osvežujem vreme

en: View
sl: Prikaz

en: Please wait...
sl: Prosimo, počakajte...

en: Weather
sl: Vreme

en: Daily rain total
sl: Dnevna količina dežja

en: Weather expired
sl: Vreme je poteklo

en: Feels like
sl: Se čuti kot

en: Day maximum temperature
sl: Najvišja dnevna temperatura

en: Day minimum temperature
sl: Najnižja dnevna temperatura

en: Weather forecast
sl: Napoved vremena

en: Forecast issued
sl: Napoved izdana

en: Hail
sl: Toča

en: Humidity
sl: Vlažnost

en: Observed
sl: Opazovano

en: Pressure
sl: Tlak

en: PWS only
sl: Samo PWS

en: Rain
sl: Dež

en: Rain/Snow rate
sl: Količina dežja/snega

en: Description
sl: Opis

en: Sky image
sl: Slika neba

en: Snow
sl: Sneg

en: Snow level
sl: Višina snežne odeje

en: Weather station properties
sl: Lastnosti vremenske postaje

en: Temperature
sl: Temperatura

en: Temperature range
sl: Temperaturni razpon

en: Water
sl: Voda

en: Update error
sl: Napaka pri posodobitvi

en: Update time
sl: Čas posodobitve

en: UV index
sl: UV indeks

en: Visibility
sl: Vidljivost

en: Unlimited
sl: Neomejeno

en: Wind
sl: Veter

en: Calm
sl: Mirno

en: Variable
sl: Spremenljivo

en: Welcome to YoWindow!
sl: Dobrodošli v YoWindow!

en: Wind direction:
sl: Smer vetra:

en: East
sl: Vzhod

en: North
sl: Sever

en: South
sl: Jug

en: West
sl: Zahod

en: Yes
sl: Da

en: Close screensaver on mouse move
sl: Zapri ohranjevalnik zaslona ob premiku miške

en: Color
sl: Barva

en: Background
sl: Ozadje

en: Choose color
sl: Izberi barvo

en: System tray
sl: Sistemska programska vrstica

en: Transparent
sl: Transparentno

en: Precipitation chance
sl: Verjetnost padavin

en: Rain chance
sl: Verjetnost dežja

en: Snow chance
sl: Verjetnost snega

en: {0} only
sl: {0} samo

en: US
sl: ZDA

en: Dew point
sl: Rosišče

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: I want to have fun
sl: Želim se zabavati

note: An explanation of "I want to have fun" option. See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: Enable surprises
sl: Omogoči presenečenja

en: NWS forecasts for the USA
sl: NWS napoved za ZDA

en: h
sl: u

en: Open
sl: Odpri

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: Enter the path to a picture or landscape on the Internet or your computer
sl: Vnesite pot do slike ali pokrajine na internetu ali vašem računalniku

en: Landscape load error
sl: Napaka nalaganja krajine

en: Picture load error
sl: Napaka nalaganja slike

en: The landscape is already added
sl: Pokrajina je že dodana

en: Landscape collection
sl: Zbirka pokrajin

en: Turn your photo into Landscape
sl: Svojo fotografijo spremenite v pokrajino

en: {0}Learn{1} how to turn a photo into landscape
sl: {0}Več o tem{1} kako pretvoriti sliko v pokrajino

en: Village
sl: Vas

en: Seaside
sl: Obala

en: Airport
sl: Letališče

note: Town landscape name. See http://forum.yowindow.com/viewtopic.php?f=29&t=22619
en: Town
sl: Mesto

note: Valley landscape name.  See http://forum.yowindow.com/viewtopic.php?f=29&t=22752
en: Valley
sl: Dolina

en: Sky
sl: Nebo

en: Landscape made from picture
sl: Pokrajina narejena iz slike

en: We will guide you through the process of turning a picture into YoWindow Landscape.
sl: Vodili vas bomo skozi postopek pretvorbe slike v pokrajino YoWindow.

en: Please read our tutorial {0}How to turn a picture into Landscape?{1} beforehand
sl: Pred tem preberite naše vadnico {0}Kako spremeniti sliko v pokrajino?{1}

en: Click Next to continue...
sl: Kliknite 'Naprej' za nadaljevanje...

en: Specify a picture you want to turn into landscape.
sl: Določite sliko, ki jo želite spremeniti v pokrajino.

en: How to pick the best landscape picture?
sl: Kako izbrati najboljšo sliko za pokrajino?

en: Source picture
sl: Izvorna slika

en: The landscape will be created in the following folder
sl: Pokrajina bo ustvarjena v naslednji mapi

en: Landscape folder name
sl: Ime mape s pokrajino

en: Click "Create" button to create {0} Landscape
sl: Kliknite na gumb 'Ustvari' da ustvarite pokrajino {0}

en: {0} landscape has been created successfully!
sl: Pokrajina {0} je bila uspešno ustvarjena!

en: Now open {0} inside your favorite image editor. You need to remove the sky from the image. You will find the image in {1}Landscape Folder{2}
sl: Zdaj odprite {0} v svojem priljubljenem urejevalniku. Iz slike morate odstraniti nebo. Sliko boste našli v {1}mapi s pokrajinami{2}

en: It is easy to remove the sky. Read our brief {0}tutorial{1}.
sl: Nebo je enostavno odstraniti. Preberite našo kratko {0}vadnico{1}.

en: Auto
sl: Samodejno

en: Horizon Level Setup
sl: Nastavitev ravni obzorja

en: Keys: Up/Down
sl: Tipke: Gor/Dol

en: You are about to delete Landscape Image {0}. The operation is not recoverable. Are you sure?
sl: Izbrisali boste sliko pokrajine {0}. Operacije ni mogoče obnoviti. Ali ste prepričani?

en: Edit Landscape
sl: Uredi pokrajino

en: Edit Horizon Level
sl: Uredi raven obzorja

en: File not found.
sl: Datoteka ni najdena

en: The name is empty
sl: Ime je prazno

en: The folder already exists
sl: Mapa že obstaja

en: Illegal folder name
sl: Neveljavno ime mape

en: The file format is not supported.
sl: Format datoteke ni podprt.

en: The picture is too big for YoWindow. Picture size must not exceed 2880 pixels by width or height.
sl: Slika je prevelika za YoWindow. Slika ne sme presegati 2880 zaslonskih pik po višini ali širini.

en: Landscape Image
sl: Slika pokrajine

en: Landscape Folder
sl: Mapa pokrajine

en: About Landscape
sl: O pokrajini

en: Picture {0} imported successfully
sl: Slika {0} uspešno uvožena

en: Remind Me Later
sl: Spomni me kasneje

en: Skip This Version
sl: Preskoči to različico

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Next
sl: Naprej

en: Back
sl: Nazaj

en: Finish
sl: Končaj

en: Create
sl: Ustvari

en: Import
sl: Uvozi

en: Delete
sl: Izbriši

note: A label for "Done" button. The user is supposed to press the button at the end of some process. For example at the end of making a landscape. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_properties.png
en: Done
sl: Končano

en: Path
sl: Pot

en: Options
sl: Možnosti

en: Select the options you like
sl: Izberite želene možnosti

en: Set YoWindow as default screen saver
sl: Nastavi YoWindow kot privzeti ohranjevalnik zaslona

en: Start with Windows (minimized to system tray)
sl: Zaženi z Windowsi (pomanjšano v sistemsko programsko vrstico)

en: Add a shortcut to quick launch bar
sl: Dodaj bližnjico v vrstico za hitri zagon

en: You are about to upgrade YoWindow.
sl: Nadgradili boste YoWindow.

en: Click OK to install the new version.
sl: Kliknite na 'Vredu', da namestite novo različico.

en: You must close YoWindow before you can continue.
sl: Pred nadaljevanjem morate zapreti YoWindow.

en: After you have closed YoWindow, select Retry.
sl: Ko zaprete YoWindow, izberite 'Ponovi'.

en: If you wish to cancel the uninstall process, select Cancel.
sl: Če želite preklicati postopek odstranitve, izberite 'Prekliči'.

en: If you wish to try to install anyway, select Ignore.
sl: Če želite vseeno poskusiti namestiti, izberite 'Prezri'.

en: If you wish to abort the installation, select Abort.
sl: Če želiš prekiniti namestitev, pritisni Prekini.

en: Final step
sl: Končni korak

en: Start YoWindow on system startup
sl: Zaženi YoWindow ob zagonu sistema

en: Check for new version...
sl: Preveri obstoj nove različice...

en: YoWindow is up to date!
sl: YoWindow je posodobljen!

en: You have the latest version
sl: Imate najnovejšo različico

en: Download new version!
sl: Naloži novo različico!

en: Preview
sl: Predogled

en: Show small YoWindow logo
sl: Prikaži majhen logotip YoWindow

en: The landscape is available in Unlimited Edition only.
sl: Pokrajina je na voljo samo v 'Neomejeni izdaji'.

note: Hour abbreviation, "h" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_hour
sl: h

note: Minute abbreviation, "m" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_minute
sl: min

note: Abbreviation for millimetres, "mm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millimetres
sl: mm

note: Abbreviation for centimetres, "cm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_centimetres
sl: cm

note: Abbreviation for metres, "m" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres
sl: m

note: Abbreviation for kilometres, "km" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres
sl: km

note: Abbreviation for feet, "feet" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_feet
sl: čevljev

note: Abbreviation for miles, "mile" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles
sl: milj

note: Abbreviation for miles per hour, "mph" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles_per_hour
sl: mph

note: Abbreviation for kilometres per hour, "k/h" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres_per_hour
sl: km/h

note: Abbreviation for metres per second, "mps" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres_per_second
sl: m/s

note: Abbreviation for knots, "knots" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_knots
sl: vozlov

note: Abbreviation for beaufort, "bft" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_beaufort
sl: bft

note: Abbreviation for millibar, "mb" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millibar
sl: mb

note: Abbreviation for kilopascal, "kPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilopascal
sl: kPa

note: Abbreviation for hectopascal, "hPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_hectopascal
sl: hPa

note: Abbreviation for inches, '"' symbol in English, see Options/Units
en: id_unit_short_inches
sl: "

en: Display "?"
sl: Prikaži "?"

en: Hide parameter
sl: Skrij parameter

en: When weather parameter is not available
sl: Če podatek o vremenu ni na voljo

note: See Facebook and Twitter broadcast screen (main-menu/Broadcast/Twitter). "Information" is the name of the check-box. When checked, information is added to the screen.
en: Information
sl: Informacija

note: Display all information on the screen. "All" in English, see Options/Screen Saver
en: id_information_all
sl: Vse informacije

en: Temperature and Time
sl: Temperatura in čas

note: A part of "This is Unlimited Edition. It is already registered." This string is displayed when the user clicks Help/Register when the program is alreaady registered.
en: This is Unlimited Edition.
sl: To je 'Neomejena izdaja'

note: A part of "This is Unlimited Edition. It is already registered." This string is displayed when the user clicks Help/Register when the program is alreaady registered.
en: It is already registered.
sl: Je že registriran.

en: Free edition
sl: Brezplačna izdaja

en: Unlimited edition
sl: Neomejena izdaja

note: This text displayed on YoWindow start if required Flash Player not found. {0} susbstituted by the required version of Flash Player.
en: To enjoy YoWindow you need to install Flash Player (for Internet Explorer) {0} or later.
sl: Za uporabo YoWindow morate namestiti Flash Predvajalnik (za Internet Explorer) {0} ali novejši.

note: This text displayed on YoWindow start if required Flash Player not found
en: Get Adobe Flash Player
sl: Naloži Adobe Flash Player

note: Displayed on the button that unlocks the landscape
en: Unlock landscape
sl: Odkleni pokrajino

en: YoWindow for Chrome
sl: YoWindow za Chrome

en: YoWindow for Windows
sl: YoWindow za Windows

en: YoWindow for Mac OS
sl: YoWindow za Mac OS

en: YoWindow for iPhone and iPad
sl: YoWindow za iPhone in iPad

en: Follow YoWindow on Facebook
sl: Spremljaj YoWindow na Facebooku

en: Follow YoWindow on Twitter
sl: Spremljaj YoWindow na Twitterju

en: Landscape trial, days left:
sl: Preizkusna pokrajina, preostalo dni:

en: Landscape trial period is over
sl: Preizkusno obdobje za pokrajino je končano

en: "{0}" landscape is a part of YoWindow Unlimited.
sl: "{0}" pokrajina je del YoWindow 'Neomejen'.

en: Details
sl: Podrobnosti

note: see Options/Advanced
en: View direction
sl: Smer prikaza

note: see main-menu/Landscape/Properties...
en: Fixed sky
sl: Nespremenljivo nebo

note: see main-menu/Landscape/Properties...
en: Edit
sl: Uredi

note: Tooltip for Reload button
en: Reload
sl: Znova naloži

note: Displayed in the tooltip when the user closes YoWindow window
en: Minimized
sl: Pomanjšano

note: See Options/Advanced/View direction. Written in the parenthesis "View direction (affects wind only)"
en: affects wind only
sl: vpliva samo na veter

note: See main-menu/Broadcast. The idea behind this term is that the user broadcasts the weather to her friends, like a real meteorologist on TV broadcast.
en: Broadcast
sl: Oddajanje

note: See Twitter or Facebook Broadcast screen. By clicking "Share" button the user publishes YoWindow picture to a social network.
en: Share
sl: Deli

note: Displayed in the process of Twitter/Facebook pubishing
en: Publishing
sl: Objava

note: Displayed in the process of authorizing to Twitter/Facebook
en: Authorizing
sl: Pooblastitev

note: Displayed after successfull Twitter/Facebook pubishing
en: Published!
sl: Objavljeno!

note: The name of the keyboard key "Space", see main-menu/Broadcast... (Space)
en: Space
sl: Preslednica

note: Default message when the user posts to Facebook or Twitter in LIVE mode. {0} is replaced with the name of selected location. Example: "Weather now in New York"
en: Weather now in {0}
sl: Trenutno vreme v {0}

note: Default message when the user posts to Facebook or Twitter and the weather FORECAST selected. {0} is replaced with the day. {1} is replaced with the name of selected location. Example: "Weather forecast for Friday (April 6) in Saint Petersburg"
en: Weather forecast for {0} in {1}
sl: Vremenska napoved za {0} v {1}

note: Default message when the user posts to Facebook or Twitter and TODAY time is selected. {1} is replaced with the name of selected location. Example: "Today in Saint Petersburg (forecast)"
en: Today in {0} (forecast)
sl: Danes v {0} (napoved)

note: Default message when the user posts to Facebook or Twitter and TOMORROW time is selected. {1} is replaced with the name of selected location. Example: "Tomorrow in Saint Petersburg (forecast)"
en: Tomorrow in {0} (forecast)
sl: Jutri v {0} (napoved)

note: See Facebook and Twitter broadcast screen (main-menu/Broadcast/Twitter). "Forecast" text displayed in mini-inspector when the user has selected some moment in the future.
en: Forecast
sl: Napoved

en: Sound
sl: Zvok

en: Enable sound
sl: Omogoči zvok

note: This is sound volume
en: Volume
sl: Glasnost

note: Displayed on a button in Breaking News dialog. If you click the button the news window is closed.
en: Skip
sl: Preskoči

note: See the Wait Screen
en: Presented in Stereo
sl: V stereo načinu

note: See main-menu/Location/Location Properties... at the bottom of the window
en: Override current season
sl: Zamenjaj trenutni letni čas

en: Winter
sl: Zima

en: Spring
sl: Pomlad

en: Summer
sl: Poletje

en: Autumn
sl: Jesen

en: Naked
sl: Gola

note: iPhone. In location chooser, a caption of countries list
en: Countries
sl: Dežele

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Vote!
sl: Glasuj!

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Vote for YoWindow, thank you
sl: Glasuj za YoWindow, hvala

note: The caption for YoWindow editions link box. See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: More YoWindow
sl: Več YoWindow

note: iPhone. Tutorial. See this screen: http://yowindow.com/img/translate/itutorial1.png
en: Swipe the screen to see weather changes over time
sl: Povlecite po zaslonu, da bodo vidne vremenske spremembe skozi čas

note: iPhone. Tutorial. The user is asked to swipe again. See this screen: http://yowindow.com/img/translate/itutorial2.png
en: And one more time
sl: In še enkrat

note: iPhone. Tutorial. See this screen: http://yowindow.com/img/translate/itutorial3.png
en: Press the 'LIVE' button to return to current time
sl: Pritisnite gumb 'V ŽIVO', da se vrnete na trenutni čas

note: iPhone. Tutorial. See this screen: http://yowindow.com/img/translate/itutorial4.png
en: Watch weather with pleasure
sl: Z veseljem opazujte vreme

note: iPhone. When this option is on, iPhone screen is not automatically turned off. See next string with details. See also: http://yowindow.com/img/translate/options_root_page.png
en: Disable Auto-Lock
sl: Onemogoči samodejno zaklepanje

note: iPhone. See: http://yowindow.com/img/translate/options_root_page.png
en: Keep display on if your device is plugged in or battery is above 25%.
sl: Obdrži prikaz zaslona, če je naprava priključena ali je baterija nad 25%

note: iPhone. Location choice. "More" in context means "More locations". Keep it as one word if possible. DO NOT ADD "..." at the end. See: http://yowindow.com/img/translate/locations_choice.png
en: More
sl: Več

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Parallax effect
sl: Učinek odmika

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: An illusion of 3D space when you tilt the device
sl: Privid 3D prostora, ko nagnete napravo

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Temperature in Status Bar
sl: Temperatura v statusni vrstici

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png
en: Show temperature for "Home" location
sl: Prikaži temperaturo 'Domači' kraj

note: Mobile. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_not_enough_space.png Displayed when there is not enough space on the device.
en: Not enough free space.
sl: Premalo prostega prostora.

note: Mobile. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_not_enough_space.png Displayed when there is not enough space on the device.
en: YoWindow may run unstable.
sl: YoWindow lahko deluje nestabilno.

note: Mobile. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_not_enough_space.png Displayed when there is not enough space on the device. WARNING: do not remove "{0}". The app will replace {0} with an amount of required megabytes.
en: {0} MB minimum required.
sl: Potrebno je najmanj {0} MB.

note: "YoWindow Weather" is the official name of YoWindow application. Please translate "Weather" word
en: YoWindow Weather
sl: YoWindow vreme

note: "YoWindow Zero" is the official name of the Free edition. Please translate Zero as a number "0" in your language
en: YoWindow Zero
sl: YoWindow Ničla

note: Free edition. When "Get Full Version" button is tapped the user is offered to download the full version of YoWindow. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_get_full_version_options.png
en: Get Full Version
sl: Dobi polno različico

note: This message helps the user to understand why the Full Version is better. See: See http://yowindow.com/img/translate/sale.png
en: No ads, no limitations, all landscapes available
sl: Brez oglasov, brez omejitev, vse pokrajine so na voljo

note: Message, explaining the difference between Paid and Free editions of YoWindow. No advertising in Paid ediiton. See http://yowindow.com/img/translate/sale2.png
en: No advertising
sl: Brez oglaševanja

note: Advantage of Paid edition over the Free one. See http://yowindow.com/img/translate/sale2.png
en: All landscapes available
sl: Vse pokrajine so na voljo

note: Advantage of Paid edition over the Free one. In Paid edition, the weather forecast can be displayed as an Android notification. See http://yowindow.com/img/translate/notification_forecast.png See http://yowindow.com/img/translate/sale2.png
en: Forecast in notification area
sl: Napoved v območju obveščanja

note: Free edition. "Remove advertising". The message is displayed in place of advertising banner, when the ad is not available. Full Version is offered when the message is tapped. See: http://yowindow.com/img/translate/ios_remove_ads.png
en: Remove ads
sl: Odstrani oglase

note: In Free edition the weather forecast is limited by 3 days. The message displayed inside Time Bar when the user observes the weather beyond three days ahead. http://yowindow.com/img/translate/ios_remove_ads.png
en: Weather forecast is limited
sl: Vremenska napoved je omejena

note: In Free edition some landscapes are available in demo mode only. We put word "Demo" beside landscape name to indicate this. See http://yowindow.com/img/translate/ios_demo_landscapes.png
en: Demo
sl: Predstavitev

note: Free edition. Displayed when lansdcape usage is restricted. See http://yowindow.com/img/translate/ios_landscape_locked.png WARNING: do not remove "{0}" The app will replace {0} with the landscape name.
en: "{0}" Landscape access is limited.
sl: Dostop do pokrajine "{0}" je omejen

note: The message is displayed when the app is connecting to an Internet service. WARNING: do not remove "{0}". The app will replace {0} with the service name. See http://yowindow.com/img/translate/ios_connecting_to_appstore.png
en: Connecting to {0}
sl: Povezovanje z {0}

note: A button that opens Camera interface on mobile device See http://yowindow.com/img/translate/ios_landscapes.png
en: Camera
sl: Fotoaparat

note: A button that opens Photo library See http://yowindow.com/img/translate/ios_landscapes.png
en: Photos
sl: Fotografije

note: A title for Wallpaper settings on mobile devices (Android)
en: Wallpaper
sl: Slika ozadja

note: Whether or not to animate live Wallpaper (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: Enable animations
sl: Omogoči animacije

note: Whether or not to show weather data in Wallpaper (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: Show weather
sl: Prikaži vreme

note: Wallpaper Settings (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: No animation - almost no battery power consumed.
sl: Brez animacije - skoraj ne porabi baterije.

note: A title for Widget sttings on mobile devices (Android)
en: Widget Settings
sl: Nastavitve pripomočka

note: A title for a page with Android widgets.
en: Widgets
sl: Pripomočki

note: A button to create a widget (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Create Widget
sl: Ustvari pripomoček

note: Widget Settings (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Tap to search for a location
sl: Tapnite za iskanje kraja

note: Widget Settings (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Show background
sl: Prikaži ozadje

note: An option to choose icons style for the widget. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Weather icons
sl: Vremenske ikone

note: Widget background color. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Background color
sl: Barva ozadja

note: Widget text color. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Text color
sl: Barva besedila

note: Widget corner style - round or square. Android widget settings. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Rounded corners
sl: Zaobljeni vogali

note: A button that prompts the user to add a new widget to home screen.
en: Add widget to Home Screen
sl: Dodaj pripomoček na 'Domači zaslon'

note: Message displayed after a widget has been added to Home Screen.
en: The widget has been added to Home Screen
sl: Pripomoček je bil dodan na 'Domači zaslon'

note: A title for widget selection window http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Select a widget
sl: Izberi pripomoček

note: Small widget name, see http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Small
sl: Majhna

note: Medium widget name, see http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Medium
sl: Srednja

note: Clock widget name, see http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Clock
sl: Ura

note: Small clock widget name, see http://yowindow.com/img/translate/android_widget_selector.png
en: Small clock
sl: Majhna ura

note: Action: move location on top of the list. See: http://yowindow.com/img/translate/android_location_context_menu.png
en: Move On Top
sl: Premakni na vrh

note: Uninstall Free Edition (Android). WARNING: keep \" syntax to preserve the quotes. See: http://yowindow.com/img/translate/android_uninstall_free.png
en: Uninstall "YoWindow Free"
sl: Odstrani "YoWindow Brezplačno"

note: Uninstall Free Edition (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_uninstall_free.png
en: You have both Full and Free editions of YoWindow installed.
sl: Nameščeni imate obe izdaji YoWindow, 'Polno' in 'Brezplačno'.

note: Uninstall Free Edition (Android). See: http://yowindow.com/img/translate/android_uninstall_free.png
en: Please, uninstall YoWindow Free, to avoid the confusion.
sl: Prosimo, odstranite brezplačno izdajo YoWindows, da se izognete zmedi.

note: Widgets offer box (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widgets_offer_box.png
en: Add YoWindow widgets - watch the weather forecast with comfort
sl: Dodaj YoWindow pripomoček - spremljajte vremensko napoved z udobjem

note: Widgets offer box (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/android_widgets_offer_box.png
en: Tap to continue
sl: Tapnite za nadaljevanje

note: Install to external storage warning (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/external_storage_warning.png
en: YoWindow installed on an external storage.
sl: YoWindow je nameščen v zunanji shrambi.

note: Install to external storage warning (Android) See: http://yowindow.com/img/translate/external_storage_warning.png
en: WARNING: YoWindow Wallpaper and Widgets may NOT be available when YoWindow is installed on an external storage (SD card).
sl: OPOZORILO: YoWindow ozadje in pripomočki morda Ne bodo na voljo, ko je YoWindow nameščen na zunanji shrambi (SD kartici).

note: A prompt for the user to start location search, See: http://yowindow.com/img/translate/android_location_search.png
en: Location Search
sl: Iskanje kraja

note: While running Free Edition, the user has an option to enter a promo code to unlock Unlimited Edition mode. See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: Redeem code
sl: Unovči kodo

note: Displayed on successful Full Version unlocking. See: http://yowindow.com/img/translate/android_privileges-granted.png
en: Full Version privilege granted.
sl: Odobrene so pravice do polne različice.

note: The second line after "Full Version privilege granted." See: http://yowindow.com/img/translate/android_privileges-granted.png
en: Advertising removed, no limitations.
sl: Oglasi so odstranjeni, brez omejitev

note: Displayed when an unknown promo code entered.
en: Unexpected code
sl: Nepričakovana koda

note: While running Free Edition, the user has an option to enter a promo code. This option restores preveledges granted by promo codes entered before. See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: Restore privileges
sl: Obnovi pravice

note: Quick action - sets YoWindow as Android Wallpaper. See: http://yowindow.com/img/translate/android_menu.png
en: Set As Wallpaper
sl: Nastavi kot sliko ozadja

note: Post YoWindow weather to social network. To Facebook for example. See: http://yowindow.com/img/translate/android_facebook.png
en: Post
sl: Objavi

note: Facebook sharing. This is a hint promting the user to enter the message. See: http://yowindow.com/img/translate/android_facebook.png
en: Enter the message
sl: Vnesite sporočilo

note: Facebook sharing. Fill in the message text with the weather for selected moment. See: http://yowindow.com/img/translate/android_facebook.png
en: Fill in the weather
sl: Vnesite vreme

note: This notification displayed after the message was successfully delivered to Facebook.
en: You just have posted to Facebook!
sl: Pravkar ste objavili na Facebooku!

note: Please translate "Daydream" word just like it is translated in Android Settings/Display
en: Set As Daydream
sl: Nastavi kot sanjarjenje

note: Please translate "Daydream" word just like it is translated in Android Settings/Display
en: Daydream
sl: Sanjarjenje

note: Android Daydream night mode
en: Night mode
sl: Nočni način

note: Android Daydream night mode
en: Very dim display (for dark rooms)
sl: Zelo zatemnjen zaslon (za temne prostore)

note: Android: @see YoWindow Settings/Advanced
en: Send report
sl: Pošlji poročilo

note: The user is asked this question when "Set As Home" button pressed in Location Properties. {0} is substituted with location name.
en: Are you sure to set {0} as home?
sl: Ali si prepričam, da nastaviš {0} kot privzeto?

note: See Unit Settings
en: Display pressure for
sl: Prikaži tlak za

note: Pressure reporting level. See Unit Settings
en: Sea level
sl: Morska gladina

note: Pressure reporting level. See Unit Settings
en: Location level
sl: Raven kraja

note: When sharing an image, we need to inform the user that she should allow YoWindow to save an image to disk.
en: YoWindow requires a permission to store an image file before sharing it.
sl: YoWindow zahteva dovoljenje za shranjevanje slikovne datoteke preden jo boste dali v skupno rabo.

en: YoWindow requires a permission to store the landscape on disk
sl: YoWindow zahteva dovoljenje za shranjevanje pokrajine na disk

note: For Android. The title of a section with notification settings.
en: Notification
sl: Obvestilo

note: Check-box controlling if Android notifications are displayed.
en: Show Notifications
sl: Prikaži obvestila

note: Android. Check-box. Controls if notifications are displayed on Lock Screen.
en: Show on Lock Screen
sl: Prikaži na zaklenjenem zaslonu

note: Android wallpaper check-box. It indicates whether the wallpaper to be centered on the screen.
en: Centered
sl: Sredinsko

note: New feature on Android - Alarm Clock.
en: Alarm Clock
sl: Budilka

note: An explanation of Alarm Clock feature.
en: Wake up with YoWindow
sl: Zbudite se z YoWindow

note: Android. Alarm Clock. "Silence" is a name of a silent rington. See the list of the ringtones.
en: Silence
sl: Tišina

note: Android. Alarm Clock. Snooze button.
en: Snooze
sl: Dremež

note: Android. Alarm Clock. Dismiss button.
en: Dismiss
sl: Odpusti

note: Android. Alarm Clock. See YoWindow alarm clock screen.
en: Wake up to the sounds of YoWindow
sl: Zbudite se ob zvokih YoWindow

note: Android. Alarm Clock. YoWindow will replace {0} with the number of minutes.
en: Alarm will be triggered in {0} minutes
sl: Alarm se bo sprožil v {0} minutah

note: A title for warning message boxes.
en: Warning
sl: Opozorilo

en: Weather station
sl: Vremenska postaja

note: Displayed when the user is selecting a private weather station. (Android, Locations list/Location Properties/Weather station)
en: Private Weather Stations may not be reliable.
sl: Zasebne vremenske postaje morda niso zanesljive.

note: We display this message when a personal weather station is not working properly. See http://yowindow.com/img/translate/station_error.png
en: Station is out of order
sl: Postaja je v okvari

note: YoWindow will replace {0} with a weather station name. Displayed the user is selecting a private weather station. (Android, Locations list/Location Properties/Weather station)
en: Do you really want to receive the weather from "{0}"?
sl: Ali res želite sprejeti vreme od "{0}"?

note: YoWindow will replace {0} with location name. The question is displayed when a season is selected. (Android, Locations list/Location Properties)
en: Do you really want to override the season for {0}?
sl: Ali res želite preglasiti letni čas za {0}?

note: Indicates the best available action when the user has a choice. See weather stations list on Android.
en: We recommend
sl: Priporočamo

note: An item in overflow menu. Opens an email client, so the user could send a problem report to us.
en: Report issue
sl: Prijavi težavo

note: "Never" in the meaning of "Never show this". Try to use one word, please. See http://yowindow.com/img/translate/android_rate_dialog.png
en: Never
sl: Nikoli

note: We say thanks!
en: Thank you!
sl: Najlepša hvala

note: The user is offered to send a mail to us.
en: Send mail
sl: Pošlji pošto

note: A title of the message with user feedback. See http://yowindow.com/img/translate/android_report_email.png
en: YoWindow Report
sl: Poročilo YoWindow

note: A sentence from User Feedback instruction. Don't add extra spaces. See http://yowindow.com/img/translate/android_report_email.png
en: What exactly went wrong?
sl: Kaj točno je šlo narobe?

note: A sentence from User Feedback instruction. Keep the dot at the end of the sentence. Don't add extra spaces. See http://yowindow.com/img/translate/android_report_email.png
en: We need a maximum of details.
sl: Potrebujemo največ podrobnosti.

note: An option that controls if the wallpaper is covered with dark semitransparent layer. This helps to make the icons easily seen over the wallpaper. See http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: Dark glass
sl: Temno steklo

note: Description of "Dark glass" option. See http://yowindow.com/img/translate/android_wallpaper_settings.png
en: App icons are easy to see
sl: Ikone aplikacije so enostavne za ogled

note: Displayed in mini-tutorial that shows how to hide user interface by dragging it upwards on Android.
en: To hide weather information, drag it upwards
sl: Da skrijete vremenske podatke, jih povlecite navzgor

note: Displayed in mini-tutorial that shows how to expand Inspector or reveal full weather details by tapping the temperature.
en: Tap the temperature to reveal weather information
sl: Tapnite temperaturo, če želite prikazati vremenske podatke

note: Displayed after user has been searching for a location, but nothing was found. YoWindow will replace {0} with the text user entered.
en: Nothing was found for "{0}"
sl: Za "{0}" ni bilo mogoče najti ničesar

en: Click to try again.
sl: Kliknite, da poskusite znova.

note: Button title when we need to ask the user to update something.
en: Update
sl: Posodobi

note: Displayed when we ask the user to update YoWindow app to the newest version.
en: You need to update YoWindow
sl: Morate posodobiti YoWindow

note: The new catch phrase for YoWindow
en: Enjoy the weather
sl: Uživajte v vremenu

note: A new landscape announcement. See http://yowindow.com/img/translate/android_new_landscape.png
en: New landscape
sl: Nova pokrajina

note: The name of "Egg hunt game". The user is challenged to find all the eggs we have hidden in YoWindow.
en: Easter egg hunt
sl: Lov na velikonočna jajca

note: Egg hunt game. Welcome message. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of eggs to find.
en: Try to find {0} eggs we have hidden in YoWindow
sl: Poskusite najti  {0} jajc, ki smo jih skrili v YoWindow

note: Egg hunt game. A hint to help the player to find the eggs. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the name of the landscape.
en: Look for eggs in {0} landscape
sl: Poiščite jajca v pokrajini {0}

note: Egg hunt game.
en: Play again?
sl: Igraj ponovno?

note: Egg hunt game.
en: Idea
sl: Ideja

note: Egg hunt game. Success message when all the eggs are found.
en: You have found all the eggs!
sl: Našli ste vsa jajca!

note: Egg hunt game. Encouraging message when all the eggs are found.
en: Good job.
sl: Dobro opravljeno.

note: Egg hunt game. The reward.
en: Your reward
sl: Vaša nagrada

note: Egg hunt game. A present. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of the days.
en: All landscapes will be available for {0} days
sl: Vse pokrajine bodo na voljo {0} dni

note: Egg hunt game. A present - we suppress the ads for some days. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of the days.
en: No advertising for {0} days
sl:  Brez oglaševanja {0} dni

note: Notification themes for Android. See http://yowindow.com/img/translate/notification_themes.png
en: Theme
sl: Tema

note: Notification themes for Android. See http://yowindow.com/img/translate/notification_themes.png
en: Day
sl: Dan

note: Notification themes for Android. See http://yowindow.com/img/translate/notification_themes.png
en: Night
sl: Noč

note: Indicates that the feature is available in Full Version only. See http://yowindow.com/img/translate/available_in_full_version.png
en: Available in Full Version
sl: Na voljo v polni različici

note: Photo-Landscapes tutorial. See http://yowindow.com/img/translate/add_your_photo.png
en: Add your photo to YoWindow
sl: Dodajte svojo fotografijo v YoWindow

note: Photo-Landscapes tutorial. See http://yowindow.com/img/translate/tap_landscape_button.png
en: Tap "Landscape" button to open landscapes drawer
sl: Tapnite gumb 'Pokrajina', da odprete predal pokrajine

note: Photo-Landscapes tutorial. See http://yowindow.com/img/translate/open_photo_or_take_picture.png
en: Open a photo or take a picture
sl: Odprite fotografijo ali fotografirajte

note: Photo-Landscapes. This is the title of "Pan and Crop" screen. Please be brief. See http://yowindow.com/img/translate/pan_crop.png
en: Pan and Crop
sl: Ročno prestavite in obrežite

note: Photo-Landscapes. Here we are asking the user move the photo to make sure the photo looks good on the screen.  See http://yowindow.com/img/translate/pan_crop.png
en: Arrange the landscape on the screen
sl: Razporedite pokrajino na zaslonu

note: Photo-Landscapes. Pan and Crop screen. Explain "zoom" finger gesture. Try to be brief. See http://yowindow.com/img/translate/pan_crop.png
en: Zoom with your fingers
sl: Povečajte z vašimi prsti

note: Photo-Landscapes. Horizon Level screen. See http://yowindow.com/img/translate/horizon_level.png
en: Horizon Level
sl: Raven obzorja

note: Photo-Landscapes. Horizon Level screen. See http://yowindow.com/img/translate/horizon_level.png
en: Set horizon level
sl: Nastavi raven obzorja

note: Sky erasing. We are explaining to the user the benefits of erasing the sky. See http://yowindow.com/img/translate/erase_sky_choice.png
en: Do you want the sky to reflect the weather?
sl: Ali želite, da nebo odraža vreme?

note: Sky erasing. We are explaining to the user the benefits of erasing the sky. See http://yowindow.com/img/translate/erase_sky_choice.png
en: Erase the sky - we will replace it with YoWindow Sky
sl: Zbrišite nebo - nadomestili ga bomo z YoWindow nebom

note: Sky erasing. See http://yowindow.com/img/translate/erase_sky_choice.png
en: Erase the sky
sl: Izbriši nebo

note: Sky erasing. WARNING: do not remove "{0}". {0} symbol will be replaced with the step number. The user is guided through a series of steps. See http://yowindow.com/img/translate/tap_sky_to_select.png
en: Step {0}.
sl: Korak {0}.

note: Sky erasing. At first the user has to select the sky. The sky is selected with a series of taps. Each tap selects a portion of the sky. See http://yowindow.com/img/translate/tap_sky_to_select.png
en: Tap the sky to select a portion of it
sl: Tapnite nebo, da izberete njegov del

note: Sky erasing. The user is guided to erase the sky by drawing red marker over yellow (selected) areas. This is the second step. See http://yowindow.com/img/translate/erase_with_red_marker.png
en: Erase the sky - draw with Red marker over Yellow areas
sl: Izbrišite nebo - rišite z rdečim označevalcem čez rumena območja

note: Sky erasing. When you erase the sky in YoWindow, first you select a portion of the sky with Yellow marker. Then you erase by drawing with Red marker over Yellow selection. The user may try to erase the picture right away. This is a mistake. This string is the warning. See http://yowindow.com/img/tra
en: First select this area with Yellow marker, then erase with Red one
sl: Najprej izberite to območje z rumenim označevalcem, nato pa z rdečim

note: Sky erasing. If you erased something by a mistake, Blue marker restoring the erased areas. See http://yowindow.com/img/translate/red_marker_touch_sky_warning.png
en: Use Blue marker to recover.
sl: Za obnovitev uporabite modri označevalec.

note: Photo-Landscapes. The title of "Erase" (Red marker) button. See http://yowindow.com/img/translate/tap_sky_to_select.png
en: Erase
sl: Izbriši

note: Photo-Landscapes. The title of "Recover" (Blue marker) button. See http://yowindow.com/img/translate/tap_sky_to_select.png
en: Recover
sl: Obnovi

note: Photo-Landscapes. Properties screen. The origin of the photo. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_properties.png
en: Photo source
sl: Vir fotografije

note: Photo-Landscapes. Properties screen. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_properties.png
en: I give my permission to include this landscape inside YoWindow collection
sl: Dovolim vključitev te pokrajine v zbirko YoWindow

note: WARNING: do not remove "{0}". This symbol will be replaced with landscape name. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_exists.png
en: The landscape "{0}" already exists. Overwrite it?
sl: Že obstaja pokrajina "{0}". Jo prepišem?

note: Warn the user that she may lose the work under certain circumstances. See http://yowindow.com/img/translate/changes_will_be_lost.png
en: Your changes will be lost
sl: Vaše spremembe bodo izgubljene!

note: Asking the user to grant a permission to open a photo or a landscape. See http://yowindow.com/img/translate/permission_required_to_open_file.png
en: A permission required to open files
sl: Za odpiranje datotek je potrebno dovoljenje

note: Sharing a landscape. This is the text of the email. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_share_email.png
en: YoWindow Weather app required to open the landscape.
sl: Za odprtje pokrajine je potrebna aplikacija YoWindow Weather.

note: Sharing a landscape. This is the text of the email. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_share_email.png
en: Download YoWindow Weather
sl: Prenesi YoWindow Weather

note: Some landscapes are locked in the free edition of YoWindow. Prompt the user to watch a short video to unlock the landscape. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_landscape.png
en: Watch a short video to unlock the landscape
sl: Oglejte si kratek video za odklepanje pokrajine

note: Some landscapes are locked in the free edition of YoWindow. Prompt the user to watch a short video to unlock the landscape for a number of days. WARNING: do not remove {0}. YoWindow will replace {0} with the number of days the landscape is unlocked. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_lands
en: Watch a short video to unlock the landscape for {0} days
sl: Oglejte si kratek video za odklepanje pokrajine za {0} dni

note: Button title. When clicked, a video is played. Unlock landscape. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_landscape.png
en: Watch now
sl: Oglej zdaj

note: Prompt the user to get the Full Version to access all the landscapes. See http://yowindow.com/img/translate/unlock_landscape.png
en: All the landscapes available in Full Version of YoWindow
sl: Vse pokrajine so na voljo v polni različici YoWindow

note: The message displayed after a landscape is unlocked. WARNING: Do not remove "{0}" symbol. {0} is replaced with landscape name.
en: Landscape "{0}" unlocked.
sl: Pokrajina "{0}" je odklenjena.

note: ATTENTION: here we inform about multiple "landscapeS" not a single "landscape". A notification to the user that we have added new landscapes to the app.
en: New landscapes added
sl: Nove pokrajine so dodane

note: An option for Android widget. When this option is on, Reload and Settings buttons displayed on the widget. Otherwise these buttons are hidden. See http://yowindow.com/img/translate/android_widget_settings.png
en: Show controls
sl: Prikaži nadzorne tipke

note: We just have added "Surprises" menu where users can call fun actions - surprises.
en: Surprises
sl: Presenečenja

note: Amelie - the name for a surprise that makes the clouds look like animals. There was such a moment in French movie "Amelie".
en: Amelie
sl: Amelija

note: An item in menu the user to tap if she experiences a problem with YoWindow. ATTENTION: keep question mark "?" in place. See: http://yowindow.com/img/translate/android_menu.png
en: Problem?
sl: Težava?

note: Help. A title. The user is asked what kind of problem happened. See http://yowindow.com/img/translate/help_menu.png
en: What happened?
sl: Kaj se je zgodilo?

note: Help. IMPORTANT: make sure the user to understand that this relates to weather forecast, not the current weather. See http://yowindow.com/img/translate/help_menu.png
en: Forecast doesn't come true
sl: Napoved se ne uresniči

note: Help. IMPORTANT: make sure the user to understand that this relates to current weather and its display in YoWindow (NOT weather forecast). See http://yowindow.com/img/translate/help_menu.png
en: Weather on screen doesn't match weather outside
sl: Vreme na zaslonu ne ustreza vremenu zunaj

note: Help. We show this when YoWindow is tracking the current location automatically. Because sometimes location is detected wrong. See http://yowindow.com/img/translate/help_menu.png
en: Location is wrong
sl: Kraj je napačen

note: Help. We explain why YoWindow is not able to display the reality. See http://yowindow.com/img/translate/help_current_wrong.png
en: Usually, the weather doesn't match when:
sl: Običajno se vreme ne ujema, ko:

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_current_wrong.png
en: The closest weather station is far away.
sl: Je najbližja vremenska postaja daleč.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_current_wrong.png
en: The weather often changes during the day.
sl: Se vreme čez dan pogosto spreminja.

note: Help. We explain that there is no guarantee that the weather forecast to come true. See http://yowindow.com/img/translate/help_forecast_wrong.png
en: Unfortunately, even today, scientists can't predict the weather with 100% accuracy.
sl: Na žalost tudi danes znanstveniki ne morejo napovedati vremena s 100-odstotno natančnostjo.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_forecast_wrong.png
en: If the weather forecast is constantly wrong, try to change the weather service.
sl: Če je vremenska napoved nenehno napačna, poskusite spremeniti vremensko storitev.

note: Help. We explain that a wrong location may be detected automatically. See http://yowindow.com/img/translate/help_location_wrong.png
en: Unfortunately, automatic location search may be incorrect.
sl: Na žalost je samodejno iskanje kraja morda napačno.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_location_wrong.png
en: Try to find your place manually.
sl: Poskusite ročno najti svoje mesto.

note: Help. Button title. User to tap it to add her place. See http://yowindow.com/img/translate/help_location_wrong.png
en: Find your location
sl: Najdite svo kraj

note: Help. The user can select a Private Weather Station to report the current weather from. These stations are highly unreliable. Here we warn the user. See http://yowindow.com/img/translate/help_pws_wrong.png
en: The weather is reported from a Private Weather Station.
sl: O vremenu je poročano iz zasebne vremenske postaje.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_pws_wrong.png
en: This station may not be reliable.
sl: Ta postaja morda ni zanesljiva.

note: Help. See http://yowindow.com/img/translate/help_pws_wrong.png
en: We strongly advise you to change the weather source.
sl: Toplo vam svetujemo, da spremenite vremenski vir.

note: A title for a section in settings with additional options.
en: Other
sl: Drugo

note: A message to promote full version purchase. WARNING: Do not remove "{0}" symbol. YoWindow will replace {0} with the amount of the discount. Like this "Sale! 40% off"
en: Sale! {0}% off
sl: Prodaja! {0}% popust

note: A button title. When the button is pressed, YoWindow starts tracking the current location of the user. See http://yowindow.com/img/translate/home_properties.png
en: Use current location
sl: Uporabi trenutni kraj

note: We are explaining the meaning of "Home" location. Please try to keep this string short, but informative. See http://yowindow.com/img/translate/location_search.png
en: "Home" is opened on app launch
sl: 'Domov' se odpre ob zagonu aplikacije

note: We can show an impressive animation in some photo-landscapes. A switch to enable/disable these animations. See http://yowindow.com/img/translate/android_settings.png Animation example: https://youtu.be/0a9IGl54h28
en: Animate photo-landscapes
sl: Animiraj fotografske pokrajine

note: A switch. Indicates that a landscape is assigned to location {0}. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with a location name. Example: "Bind landscape and London" See http://yowindow.com/img/translate/bind_landscape.png
en: Bind landscape and {0}
sl: Veži pokrajino in {0}

note: Asking the user to confirm the weather provider choice. Example 'Do you want to use "Weather Underground" for "Moscow"?' See http://yowindow.com/img/translate/provider_confirmation.png
en: Do you want to use "{0}" for "{1}"?
sl: Ali želite uporabiti "{0}" za "{1}"?

note: ⚽ Football game. Invitation to tap the ball to start the game. See http://yowindow.com/img/translate/football_tap_to_play.png
en: Tap the ball to play
sl: Tapnite žogico za igranje

note: The name of the Football game.
en: Football
sl: Nogomet

note: ⚽ Football game. The goal of the game. ATTENTION: "Score" here is a verb meaning "Earn/Get/Collect". WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of target points. Example "Score 100 points" See http://yowindow.com/img/translate/football_score.png
en: Score {0} points
sl: Rezultat {0} točk

note: ⚽ Football game. The name of the "Start" button. "Start" is a verb in the meaning of "Begin". Also "Start" message displayed when the game is started. See http://yowindow.com/img/translate/football_score.png
en: Start
sl: Začni

note: ⚽ Football game. The maximum points the user has reached. See http://yowindow.com/img/translate/football_game_over.png
en: High Score
sl: Najboljši rezultat

note: ⚽ Football game. Displayed when the game is over. See http://yowindow.com/img/translate/football_game_over.png
en: Game Over
sl: Konec igre

note: ⚽ Football game. Displayed when the user has won the game.
en: You won!
sl: Zmagali ste!

note: Inform the user that a permission is needed, like access files on disk or manage Internet connection.
en: Permission required
sl: Potrebno je dovoljenje

note: Ask the user for the confirmation to start receiving the weather from a weather service. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the name of the service. See http://yowindow.com/img/translate/change_service_to_receive_parameter.png
en: Receive weather from "{0}"?
sl: Prejmem naj vreme od "{0}"?

note: We ask this question after the user selected CURRENT weather service. We are offering to receive the weather FORECAST from the same service. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the name of the service. See http://yowindow.com/img/translate/offer_forecast.png
en: Receive Weather Forecast from "{0}" as well?
sl: Ali prejemate tudi vremensko napoved od  "{0}"?

note: A caption for a group of animated YoWindow landscapes. "Live" here in the same meaning as "Live" Wallpaper in Android. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_drawer.png
en: Live landscapes
sl: Žive pokrajine

note: A caption for a group photo-landscapes of nearby places. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_drawer.png
en: Nearby
sl: Blizu

note: A caption for a group of landscapes recently selected.
en: Recent
sl: Nedavno

note: A caption for a group of landscapes made by the user. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_drawer_bottom.png
en: My landscapes
sl: Moje pokrajine

note: Asking the user where she wants the landscape to be displayed. See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding_dialog.png
en: Where to show the landscape?
sl: Kje pokazati pokrajino?

note: Explaining to the user what happens when a landscape is set for "Everywhere I go". See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding_dialog.png
en: Keep the landscape while moving between cities
sl: Ohrani pokrajino med premikanjem med mesti

note: An option that means "when a user visits another location, then keep the choice". See http://yowindow.com/img/translate/landscape_binding_dialog.png
en: Everywhere I go
sl: Kamor koli grem

note: The user can pan and zoom a landscape now. This button restores the zoom and panning (view) to default. See http://yowindow.com/img/translate/restore_view.png
en: Restore view
sl: Obnovi prikaz

note: A label we put on advertising inside YoWindow. See http://yowindow.com/img/translate/menu_advertising.png
en: Advertising
sl: Oglaševanje

note: A menu item that opens a map. See http://yowindow.com/img/translate/menu_map.png
en: Map
sl: Zemljevid

note: WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the name of a landscape. See http://yowindow.com/img/translate/delete_landscape.png
en: Delete landscape "{0}"?
sl: Izbrišem pokrajino "{0}"?

note: Short for "Do you really want to delete several landscapes?". See http://yowindow.com/img/translate/delete_landscapes.png
en: Delete landscapes?
sl: Izbrišem pokrajine?

note: A button to restore landscapes made by the user in the past. See http://yowindow.com/img/translate/restore_landscapes.png
en: Restore landscapes
sl: Obnovi pokrajine

note: A message, informing that no landscapes were found.
en: No landscapes found
sl: Ni najdenih pokrajin

note: A message, informing that the landscapes were successfully restored. See http://yowindow.com/img/translate/landscapes_restored.png
en: Your landscapes restored
sl: Vaše pokrajine so obnovljene

note: Radar/Map feature description. See http://yowindow.com/img/translate/radar_offer.png
en: See where rain and clouds are moving.
sl: Oglejte si, kam se premikajo dež in oblaki.

note: This is a button. "Try" in a sense "Try this product for free for a limited time". See http://yowindow.com/img/translate/radar_offer.png
en: Try
sl: Poskusi

note: Indicates the number of days until something ends. For example, the number of days the user has to try a feature for free. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the number of days left to try the feature. See http://yowindow.com/img/translate/radar_offer.png
en: {0} days left
sl: {0} preostalih dni

note: When this option is "on", the text displayed in Bold font. See http://yowindow.com/img/translate/bold_font.png
en: Bold font
sl: Krepka pisava

note: Prompt the user to join YoWindow beta-testing. This is a menu item. http://yowindow.com/img/translate/ios_menu.jpg
en: Try Beta version
sl: Poskusi Beta različico

note: When searching for a location the users are required to enter at least 3 characters before the search begins. See http://yowindow.com/img/translate/location_search_3_characters.png
en: Enter at least 3 characters
sl: Vnesite vsaj 3 znake

en: Allow YoWindow to access your location
sl: Dovolite YoWindow dostop do vaše lokacije

note: Displayed when we ask the user for Location permission. This explains why current location access is valuable. See http://yowindow.com/img/translate/io_location_services_guide.jpg
en: Get accurate weather forecast right for your location.
sl: Dobite natančno vremensko napoved za vaš kraj.

note: iOS only. Guide the user to visit Location Services option in system Settings. If you have an iOS device, please double check that the strings in iOS Settings match your translation. See http://yowindow.com/img/translate/io_location_services_guide.jpg
en: Open iOS Settings > Privacy > Location Services.
sl: Odprite Nastavitve iOS > Zasebnost > Storitve lokacije.

note: We are explaining the meaning of "Home" location. YoWindow provides a widget for iOS. The widget displays the home location only.  See http://yowindow.com/img/translate/home_displayed_in_the_widget.jpg
en: "Home" is displayed in the widget
sl: 'Dom' je prikazan v pripomočku

note: Some features are locked in the free edition of YoWindow. Prompt the user to watch a short video to unlock the feature. See http://yowindow.com/img/translate/radar_watch_video.png
en: Watch a short video to unlock the feature
sl: Oglejte si kratek video, da odklenete funkcijo

note: A link to a tutorial, that explains how to create high quality landscapes for YoWindow. See at the bottom http://yowindow.com/img/translate/create_high_quality_landscapes.png
en: Create high quality landscapes
sl: Ustvarite visoko kakovostne pokrajine

note: No advertising - the reason to upgrade to Full edition. See http://yowindow.com/img/translate/no_ads.png
en: No ads
sl: Brez oglasov

note: No advertising - the reason to upgrade to Full edition. See http://yowindow.com/img/translate/no_ads.png
en: Get rid of these pesky ads
sl: Znebite se teh neokusnih oglasov

note: Ask the user to confirm she wants to quit the app.
en: Are you sure you want to quit YoWindow?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapreti YoWindow?

note: A switch in Options. When this switched on, the user is asked "Are you sure you want to quit YoWindow?" when she quits the app. See http://yowindow.com/img/translate/exit_confirmation.png
en: Exit confirmation
sl: Potrditev izhoda

note: A call to action. Encourage the user to remove the limitations. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Remove limitations
sl: Odstrani omejitve

note: Just "Month". Make sure to start the string with the capital letter. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Month
sl: Mesec

note: Just "Year". Make sure to start the string with the capital letter. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Year
sl: Leto

note: A name for "1 Month" Subscription plan. First letter must be capital. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: 1 Month
sl: 1 mesec

note: A name for "1 Year" Subscription plan. First letter must be capital. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: 1 Year
sl: 1 leto

note: A name for a lifetime subscription plan. The user pays one time and owns the app forever. You may translate it as "Forever" if it sounds better. ATTENTION: use the same word to translate this plan name in other strings.
en: Lifetime
sl: Doživljensko

note: A call to action. Prompt the user to stop the subscription.
en: Stop subscription
sl: Ustavi naročnino

note: Indicates that something is in high demand. For example "1 Year" subscription plan is popular. Keep this string short please. Otherwise the string can get wider than the button. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Popular
sl: Priljubljeno

note: A call to action. Inform the user that she saves money with this purchase. Keep this string short please. Otherwise the string can get wider than the button. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Save {0}%
sl: Shrani {0}%

note: Inform the user that she pays only once in case of "Lifetime" purchase. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: One time payment
sl: Enkratno plačilo

note: A call to action. Prompt the user to restore all purchases made before. http://yowindow.com/img/translate/subscription_offer.png
en: Restore purchases
sl: Obnovi nakupe

note: Shows the benefits of the subscription. Informs the user that all the functions to be available in the app.
en: All the features available.
sl: Vse funkcije so na voljo

note: The title for Subscription management area. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Subscription
sl: Naročnina

note: The title for subscription plan section. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Subscription plan
sl: Naročniški načrt

note: Indicates the current subscription plan. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Current plan
sl: Trenutni načrt

note: A call to action. Prompt the user to upgrade to a better subscription plan. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Change plan
sl: Spremeni načrt

note: A call to action. Prompt the user to cancel the current subscription. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_management.png
en: Cancel subscription
sl: Prekliči naročnino

note: Inform the user that she has cancelled the subscription recently.
en: Your subscription was cancelled
sl: Vaša naročnina je preklicana

note: A call to action. Prompt the user to restore the current subscription.
en: Restore subscription
sl: Obnovi naročnino

note: We are going to run a sale. This string indicates the regular price before the sale discount. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_sale.png
en: Regular price {0}
sl: Redna cena {0}

note: After the user bought a subscription, confirm the purchase. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_activated.png
en: Subscription activated.
sl: Naročnina je aktivirana.

note: After the user bought a Lifetime subscription, confirm the purchase.
en: Lifetime subscription activated.
sl: Doživljenska naročnina je aktivirana.

note: After the user bought a subscription, confirm the purchase. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_activated.png
en: Thank you for supporting the project.
sl: Hvala za podporo projektu.

note: After the user bought a subscription, confirm the purchase. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_activated.png
en: Enjoy YoWindow with no limitations!
sl: Uživajte v YoWindow brez omejitev!

note: When subscription term is finished, inform the user. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_over.png
en: Your subscription is over.
sl: Vaša naročnina je končana.

note: When subscription term is finished, prompt the user to subscribe again. See http://yowindow.com/img/translate/subscription_over.png
en: Would you like to subscribe again?
sl: Ali želite znova naročiti?

note: When the user has an active subscription running, but she wants to buy a Lifetime license, inform her, that she needs to cancel the current subscription first.
en: You have an active subscription. Please cancel the subscription before buying the Lifetime license.
sl: Imate aktivno naročnino. Pred nakupom doživljenske licence prekličite naročnino.

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_2.png
en: Castles
sl: Gradovi

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_1.png
en: Wonders of the world
sl: Čudeži sveta

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_2.png
en: Mountains
sl: Gore

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_3.png
en: Sea
sl: Morje

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_3.png
en: Paintings
sl: Slike

note: Landscape collection title. The landscapes made by the fans of YoWindow. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_4.png
en: YoWindow Community
sl: Skupnost YoWindow

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_3.png
en: Flowers
sl: Rože

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_4.png
en: Nature
sl: Narava

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_1.png
en: Cats
sl: Mačke

note: Landscape collection title. See http://yowindow.com/img/translate/showcase_1.png
en: Dogs
sl: Psi

note: A warning displayed when the user installed unsupported version of the app. See http://yowindow.com/img/translate/incompatible_version_error.png
en: This version of the app is not compatible with your device.
sl: Ta različica aplikacije ni združljiva z vašo napravo.

note: Advice to install the app from Google Play store. See http://yowindow.com/img/translate/incompatible_version_error.png
en: Please, install YoWindow from Google Play.
sl: Namestite YoWindow iz Google Play.

note: A call to action. To open Google Play store. See http://yowindow.com/img/translate/incompatible_version_error.png
en: Open Google Play
sl: Odpri Google Play

note: A notification sent in the morning. The rain is probably going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/notification_umbrella_reminder.png
en: Rain expected
sl: Pričakovan je dež

note: A notification. The hail is probably going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/notification_umbrella_reminder.png
en: Hail expected
sl: Pričakovana je toča

note: A notification. The thunderstorm is probably going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/notification_umbrella_reminder.png
en: Thunderstorm expected
sl: Pričakovana je nevihta

note: The chance of precipitation (rain, snow, hail) displayed. WARNING: do not remove "{0}". YoWindow will replace {0} with the chance. See http://yowindow.com/img/translate/notification_umbrella_reminder.png
en: Chance {0}%
sl: Možnost {0}%

note: A title of notifications settings screen. See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Notifications
sl: Obvestila

note: A notification that is permanently displayed in notification area. It displays the current weather. This is how it looks. http://yowindow.com/img/translate/notification_forecast.png  This is how the string is used http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Ongoing notification
sl: Tekoče obvestilo

note: A title for a group of notifications that warn the user (about rain or when the new landscapes are available) See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Warnings
sl: Opozorila

note: The name of a notification. We remind the user to take an umbrella in the morning if it's probably going to rain. See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Umbrella reminder
sl: Opomnik za dežnik

note: Notification description. We remind the user to take an umbrella in the morning if it's probably going to rain. See http://yowindow.com/img/translate/notification_settings.png
en: Rain warning in the morning
sl: Jutranje opozorilo o dežju

note: A warning displayed when location access was restricted (by the user) to YoWindow app. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_alert.png
en: YoWindow was denied location access.
sl:  YoWindow ima zavrnjen dostop do lokacije.

note: Help the user find location management settings. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_alert.png
en: Enable location access in YoWindow system settings.
sl: Omogočite dostop do lokacije v sistemskih nastavitvah YoWindow.

note: Displayed when the app needs an access to user location. The user is required to give a permission to access her location. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_widgets.png
en: Location permission required
sl: Potrebno je dovoljenje lokacije

note: Warn the user that the widgets cannot access the current location of the user. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_widgets.png
en: YoWindow widgets are not able to display your current location.
sl: Pripomočki YoWindow ne morejo prikazati vaše trenutne lokacije.

note: Helps the user to understand how to grant location access permission. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_widgets.png
en: To grant location access, choose "Allow all the time" at the next step.
sl: Če želite odobriti dostop do lokacije, na naslednjem koraku izberite 'Dovoli ves čas'.

note: Warn the user that YoWindow wallpaper cannot access the current location of the user. See http://yowindow.com/img/translate/location_permission_wallpaper.png
en: YoWindow Wallpaper is not able to display your current location.
sl: YoWindow Ozadje ne more prikazati vaše trenutne lokacije.

note: Informs the user that alarm clock is out of order. See http://yowindow.com/img/translate/alarm_clock_notification_disabled.png
en: Alarm Clock is not able to ring.
sl: Budilka ne more zvoniti.

note: The user needs to enable "Alarm Clock" notification, otherwise Alarm Clock will not be able to ring. See http://yowindow.com/img/translate/alarm_clock_notification_disabled.png
en: Please, enable "Alarm Clock" notification
sl: Prosimo, omogočite obvestilo 'Budilke'

note: "Storage" is where files are stored on Android.
en: Storage
sl: Shramba

note: An error message displayed on attempt to load a file, when an access to file storage was denied. See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_denied.png
en: Storage access denied
sl: Zavrnjen je dostop do shrambe

note: A button to restore something. For example, restore old landscapes. Please DO NOT add "..." at the end of the string. See http://yowindow.com/img/translate/restore_button.png
en: Restore
sl: Obnovi

note: The user is trying to save a landscape. However, she should grant a permission to access the Storage beforehand. See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_save.png
en: YoWindow needs an access to the Storage to save the landscape.
sl: YoWindow potrebujedostop do shrambe za shranjevanje pokrajine.

note: See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_save.png
en: Please grant a permission to access the Storage at the next step.
sl: Na naslednjem koraku odobrite dovoljenje za dostop do shrambe.

note: Landscapes that the users has created are in danger - they could be removed by the system. See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_preserve_landscapes.png
en: The landscapes, that you have made, could be lost.
sl: Pokrajine, ki ste jih naredili se lahko izgubijo.

note: Explains that the app needs Storage access to keep the landscapes safe. See http://yowindow.com/img/translate/storage_access_preserve_landscapes.png
en: YoWindow needs an access to the Storage to preserve the landscapes.
sl: YoWindow potrebuje dostop do shrambe za ohranjanje pokrajin.

note: The new version of the app has just been downloaded. See http://yowindow.com/img/translate/yowindow_update_downloaded.png
en: YoWindow update has just been downloaded.
sl: Posodobitev YoWindow je pravkar prenesena.

note: A button to restart the app. See http://yowindow.com/img/translate/yowindow_update_downloaded.png
en: Restart
sl: Ponovni zagon

note: Inform at which part of the day the rain is going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/rain_in_the_evening.png
en: In the morning
sl: Zjutraj

note: Inform at which part of the day the rain is going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/rain_during_daytime.png
en: During the daytime
sl: Čez dan

note: Inform at which part of the day the rain is going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/rain_in_the_evening.png
en: In the evening
sl: Zvečer

note: Inform at which part of the day the rain is going to happen. See http://yowindow.com/img/translate/rain_in_the_evening.png
en: At night
sl: Ponoči

note: The name of notifications channel broadcasting YoWindow news and promotions.
en: News and discounts
sl: Novice in popusti

note: An option to share the screen of the app. See http://yowindow.com/img/translate/screenshot.png
en: Screenshot
sl: Posnetek zaslona

note: The meaning is square shape. A screenshot of YoWindow is taken in square format that works best for Instagram. See http://yowindow.com/img/translate/screenshot.png See http://yowindow.com/img/translate/instagram_share.png
en: Square
sl: Kvadrat

note: Displayed when connection to the Internet is not available. See http://yowindow.com/img/translate/no_connection.png
en: No connection
sl: Ni povezave

note: When the current weather is not available, YoWindow may display the weather forecast. In such a case we need to inform the user that real observations substituted with the forecast. Please keep this string short.  See http://yowindow.com/img/translate/no_connection.png
en: Forecast displayed
sl: Prikazana napoved

note: Displayed to indicate the time the weather was updated. See http://yowindow.com/img/translate/just_now.png
en: Updated
sl: Posodobljena

note: Displayed to indicate the weather was updated just now. See http://yowindow.com/img/translate/just_now.png
en: Just now
sl: Pravkar

note: Author of the landscape. See http://yowindow.com/img/translate/author.png
en: Author
sl: Avtor

note: A button to change "Home" location. See http://yowindow.com/img/translate/change_home.png
en: Change "Home"
sl: Spremeni 'Dom'
