Translate tutorial 1.0 - en to mk translation catalogue (426 entries)

en: Abandon unlimited license
mk: Избриши ја Unlimited лиценцата

en: Absent
mk: Отсутен

en: Add
mk: Додади

en: Animate
mk: Анимирај

en: Apply
mk: Примени

en: Astronomy
mk: Астрономија

en: Day Length
mk: Должина на денот

en: Moon Phase
mk: Mесечева фаза

en: Sunrise
mk: Изгрејсонце

en: Sunset
mk: Зајдисонце

en: Auto update weather
mk: Ажурирај ја прогнозата автоматски

en: Bad ICAO code
mk: Погрешен ICAO код

en: Buy YoWindow Unlimited!
mk: Купи го YoWindow Unlimited!

en: Calendar
mk: Календар

en: Cancel
mk: Откажи

en: Change
mk: Промени

en: Code
mk: Код

en: Weather forecast from {0}, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
mk: Временската прогноза е од {0}, доставено од Норвешкиот Метеролошки Институт и NRK

en: Forecast from {0}
mk: Прогноза од {0}

en: Current weather
mk: Моментална прогноза

en: Friday
mk: Петок

en: Monday
mk: Понеделник

en: Saturday
mk: Сабота

en: Sunday
mk: Недела

en: Thursday
mk: Четврток

en: Tuesday
mk: Вторник

en: Wednesday
mk: Среда

en: Fr
mk: Пет.

en: Mo
mk: Пон.

en: Sa
mk: Саб.

en: Su
mk: Нед.

en: Th
mk: Чет.

en: Tu
mk: Втр.

en: We
mk: Сре.

en: day ago
mk: ден претходно

en: days ago
mk: денови претходно

en: Default
mk: Стандард

en: Blowing
mk: Дува

en: Clear
mk: Ведро

en: Cloudy
mk: Облачно

en: Drizzle
mk: Врнежливо

en: Fair
mk: Умерено

en: Fog
mk: Магла

en: Freezing
mk: Замрзнува

en: Hail
mk: Град

en: Haze
mk: Замаглено

en: Heavy
mk: Сувопарен

en: Ice Crystals
mk: Ледени Кристали

en: Ice Pellets
mk: Ледени Топчиња

en: In Vicinity
mk: Во близина

en: Light
mk: Светло

en: Low Drifting
mk: Мала Виулица

en: Mist
mk: Магловито

en: Mostly Cloudy
mk: Претежно Облачно

en: Partial
mk: Делумно

en: Partly Cloudy
mk: Делумно Облачно

en: Patches
mk: Делумно Магловито

en: Rain
mk: Дожд

en: Rain And Thunder
mk: Дожд со грмотевици

en: Sand
mk: Песок

en: Shallow
mk: Површен

en: Shower
mk: Плисок

en: Shower With Thunder
mk: Плисок со грмотевици

en: Sleet
mk: Лапавица

en: Small Hail
mk: Мал град

en: Smoke
mk: Смог

en: Snow
mk: Снег

en: Snow And Thunder
mk: Снег со грмотевици

en: Snow Grains
mk: Снежни зрнца

en: Snow Showers
mk: Пороен Снег

en: Thunderstorm
mk: Олуја

en: Unknown Precipitation
mk: Непознати Врнежи

en: Widespread Dust Haze
mk: Разгранета магла од прашина

en: Invalid License Key. Try again. Make sure you've typed the key correctly. Try to copy/paste the key.
mk: Погрешен клуч за лиценцирање. Обидете се повторно. Осигурајте се дека го венсовте клучот правилно. Обидете се да направите copy/paste на клучот.

en: Wrong license key
mk: Погрешен клуч за лиценцирање

en: You will have to restart the application for this to take effect
mk: Потребно е да ја рестартирате апликацијата за оваа промена да има ефект

en: Language change
mk: Промена на јазик

en: No limits!
mk: Без лимит!

en: Buy now!
mk: Купте ја сега!

en: Buy Unlimited License  to remove any limits.
mk: Купете Unlimited лиценца за да ги одстраните сите лимити.

en: Not now
mk: Не сега

en: To complete the registration enter the license key we've sent to you. Tip: use copy/paste.
mk: За да ја завршите регистрацијата внесете го клучот за лиценцирање што ви го пративме. Сугестија: користете copy/paste.

en: License registration
mk: Лиценца за регистрација

en: Thank you for registering YoWindow! All the limits are removed now. Enjoy!
mk: Ви благодариме за регистрацијата на YoWindow! Сеге ќе бидат одстранети сите лимити. Уживајте во програмот!

en: Distance
mk: Дистанца

en: Down
mk: Надолу

en: Download
mk: Симни

en: Enter weather source URL please
mk: Внесете URL на изворот на прогнози

en: Error
mk: Грешка

en: The location is already added
mk: Локацијата е веќе додадена

en: Exit
mk: Излез

en: To get started, pick your home location
mk: Избери ја твојата домашна локација

en: Forecast Panel
mk: Панел со прогнози

en: Full Screen
mk: Прикажи на цел екран

en: Help
mk: Помош

en: Highlight weather station parameters
mk: Нагласи ги параметрите на метеролошката станица

en: Home
mk: Дома

en: h
mk: ч

en: Inspector
mk: Инспектор

en: Landscape
mk: Пејсаж

en: Foreground
mk: Во преден план

en: Landscape Options
mk: Опции за пејсажот

en: Landscape pictures
mk: Слики од пејсажот

en: Landscapes
mk: Пејсажи

en: Language:
mk: Јазик:

en: English
mk: Mакедонски

en: System Default
mk: Системски стандард

en: Latitude
mk: Ширина

en: {0} locations
mk: {0} локации

en: You can add {0} locations maximum now. In Unlimited Edition you can add as many locations as you wish.
mk: Сега можеш да додадеш максимум {0} локации. Во Unlimited Edition можеш да додадеш колку што сакаш локации.

en: Weather auto-update is off
mk: Автоматското ажурирање на прогнозата е исклучено

en: Press F5 to update the weather.  The weather is updated automatically in the Unlimited Edition.
mk: Притисни F5 за да се ажурира временската прогноза.  Прогнозата се ажурира автоматски во Unlimited верзијата.

en: {0} weather forecast days only
mk: прогноза за само {0} денови

en: You have an access to {0} days of the weather forecast now.  Unlimited Edition provides {1} day forecast.
mk: Имаш пристап до прогноза за {0} денови.  Unlimited Edition овозможува прогноза за {1} ден.

en: Licence key
mk: Клуч за лиценцирање

en: Weather auto-updated in Unlimited Edition
mk: Автоматско ажурирање има само во Unlimited верзијата

en: LIVE
mk: Во Моментот

en: Load weather from personal weather station
mk: Вчитај прогноза од лична метеролошка станица

en: Loading
mk: Се вчитува

en: Loading landscape...
mk: Се вчитува пејсажот...

en: Location
mk: Локација

en: Location ID
mk: Локација број

en: Location Properties
mk: Подесување на локациите

note: Word "Link" in English. See main-menu/Location/Link. The user clicks Link item to open current location online at yowindow.com/weather.
en: id_internet_link
mk: Линк

en: Locations
mk: Локации

en: All locations
mk: Сите локации

en: All regions
mk: Сите региони

en: All states
mk: Сите држави

en: Change landscape
mk: Промени пејсаж

en: Select a location
mk: Избери локација

en: The location is already added
mk: Локацијата е веќе додадена

en: Location is not selected yet
mk: Се уште не е избрана локација

en: Major cities (more than 100,000 citizens)
mk: Главните градови (повеќе од 100,000 жители)

en: Network error, location information is not accessible. Because of this, the location cannot be selected now.
mk: Грешка во мрежата, информации за локацијата не се достапни. Because of this, the location cannot be selected now.

en: No locations in scope
mk: Нема локации во опсегот

en: Region
mk: Регион

en: Cannot find a location?
mk: Не може да се најде локација?

en: Set as Home
mk: Постави за Дом

en: Unknown
mk: Непознато

en: Longitude
mk: Должина

en: Looking at the North (West wind blows from the left)
mk: Поглед кон Север (Западен ветер дува од лево)

en: Looking at the South (West wind blows from the right)
mk: Поглед кон Југ (Западен ветер дува од десно)

en: April
mk: Aприл

en: August
mk: Aвгуст

en: December
mk: Декември

en: February
mk: Февруари

en: January
mk: Jануари

en: July
mk: Jули

en: June
mk: Jуни

en: March
mk: Март

en: May
mk: Мај

en: November
mk: Ноември

en: October
mk: Октомври

en: September
mk: Септември

en: About
mk: За програмот

en: Facebook Edition
mk: Фејсбук верзија

en: License Agreement
mk: Договор за лиценцирање

en: Program
mk: Програма

en: Visit our Forum
mk: Посетете го нашиот Форум

en: YoWindow for your Site or Blog
mk: YoWindow за вашата веб страна или блог

en: m
mk: м

en: {0} minutes back
mk: {0} минути на назад

en: {0} minutes forward
mk: {0} минути на напред

en: Name
mk: Име

en: Network error
mk: Грешка во мрежата

en: It is available on {0}
mk: Достапна е на {0}

en: New version released
mk: Достапна е нова верзија

en: Next Day
mk: Наредниот Ден

en: No
mk: Не

en: No weather
mk: Нема прогноза

en: N/A
mk: Не постои

en: Notify me when a new version is available
mk: Извести ме кога е достапна нова верзија

en: Online
mk: На Интернет

en: Open {0}
mk: Отвори {0}

en: Options
mk: Опции

en: Advanced
mk: Напредно

en: Application choice
mk: Избор на апликација

en: Date
mk: Дата

en: Display
mk: Приказ

en: Animate clouds
mk: Анимирани облаци

en: Default
mk: Стандард

en: Full screen mode
mk: Прикажи на цел екран

en: Quality
mk: Квалитет

en: Custom
mk: Прилагоден

en: Excellent
mk: Одличен

en: Moderate
mk: Умерен

en: Number of days to display:
mk: Број на денови за прикажување:

en: Tile contents:
mk: Содржина на панелите:

en: General
mk: Генерално

en: Contents
mk: Содржина

en: Show N/A parameters
mk: Прикажи недостапни параметри

en: Live indicator
mk: Индикатор „Во моментот“

en: Locations
mk: Локации

en: Operation successful!
mk: Операцијата е успешна!

en: Refresh locations DB
mk: Обнови ја дата базата со локации

en: Reset to defaults
mk: Ресетирај на стандардно

en: Add
mk: Додади

en: User interface
mk: Кориснички интерфејс

en: Screen saver
mk: Screen Saver

en: Time Bar
mk: Временска лента

en: Unit system:
mk: Мерен систем:

en: Units
mk: Мерки

en: Auto-detected
mk: Авто-детекција

en: Custom
mk: Прилагоден

en: Distance:
mk: Одалеченост:

en: Metric
mk: Метрички

en: Russia
mk: Русија

en: Finland
mk: Финска

en: Pressure:
mk: Притисок:

en: Temperature:
mk: Температура:

en: US
mk: САД

en: Wind speed:
mk: Брзина на ветерот:

en: Landscape Options
mk: Опции за пејсажот

en: Show Daylight Diagram
mk: Прикажи дијаграм на дневна светлина

en: Show Forecast Panel
mk: Прикажи панел со прогнози

en: Show Full Screen button
mk: Прикажи копче за Приказ на цел екран

en: Show Inspector
mk: Прикажи инспектор

en: Show Time Bar
mk: Прикажи временска лента

en: Show User interface
mk: Прикажи корснички интерфејс

en: Show forecast when current weather is expired
mk: Покажи прогноза кога моменталната состојба е истечена

en: Organize
mk: Организирај

en: Organize locations
mk: Организирај ги локациите

en: Organize pictures
mk: Организирај ги сликите

en: Pictures
mk: Слики

en: press
mk: притисни

en: Falling
mk: Опагање

en: Falling Rapidly
mk: Рапидно опагање

en: Rising
mk: Се покачува

en: Rising Rapidly
mk: Рапидно покачување

en: Steady
mk: Стабилно

en: Previous Day
mk: Претходниот Ден

en: Properties
mk: Подесувања

en: Refresh Locations data base
mk: Освежи ја дата базата со Локации

en: Register
mk: Регистрирај го програмот

en: Remove
mk: Одстрани

en: Rename
mk: Преименувај

en: Rename location
mk: Преименувај ја локацијата

en: Rename picture
mk: Преименувај ја сликата

en: Retry
mk: Обиди се повторно

en: Run with Windows (minimized to tray)
mk: Стартувај заедно со Windows (минимизирано во таскбарот)

en: Season map
mk: Мапа на сезони

en: Select
mk: Избери

en: Select country
mk: Избери држава

en: Select a landscape
mk: Избери пејсаж

en: Select location
mk: Избери локација

en: Select region
mk: Избери регион

en: Select state
mk: Избери држава

en: Set as default
mk: Постави како стандардно

en: Set YoWindow as ScreenSaver
mk: Постави го YoWindow како ScreenSaver

en: Setup
mk: Подесувања

en: Show
mk: Прикажи

en: Show again
mk: Прикажи повторно

en: Speed
mk: Брзина

en: Time
mk: Време

en: {0} ago
mk: пред {0}

en: Time zone
mk: Часовна зона

en: Today
mk: Денес

en: Tomorrow
mk: Утре

en: Tom.
mk: Утре

en: Tonight
mk: Вечерва

en: Add New Location
mk: Додади нова локација

en: Open Calendar...
mk: Отоври го календарот...

en: Show Less Days
mk: Покажи помалку денови

en: Show More Days
mk: Покажи повеќе денови

en: Update Weather
mk: Ажурирај ја прогнозата

en: Unknown
mk: Непознато

en: Up
mk: Нагоре

en: Update interval
mk: Интервал на ажурирање

en: Update weather
mk: Ажурирај прогноза

en: Updating weather
mk: Прогнозата се ажурира

en: View
mk: Изглед

en: Please wait...
mk: Ве молам почекајте...

en: Weather
mk: Време

en: Daily rain total
mk: Вкупно дневно дожд

en: Weather expired
mk: Прогнозата истече

en: Feels like
mk: Изгледа како

en: Day maximum temperature
mk: Ден максимална температура

en: Day minimum temperature
mk: Ден минимална температура

en: Weather forecast
mk: Временска прогноза

en: Forecast issued
mk: Прогнозата е издадена

en: Hail
mk: Град

en: Humidity
mk: Влажност

en: Observed
mk: Ажурирано

en: Pressure
mk: Притисок

en: PWS only
mk: Само PWS

en: Rain
mk: Дожд

en: Rain/Snow rate
mk: Сооднос Дожд/Снег

en: Description
mk: Опис

en: Sky image
mk: Симбол за времето

en: Snow
mk: Снег

en: Snow level
mk: Ниво на снег

en: Weather station properties
mk: Подесувања на метеролошката станица

en: Temperature
mk: Температура

en: Temperature range
mk: Температурен опсег

en: Update error
mk: Грешка при ажурирање

en: Update time
mk: Време на ажурирање

en: UV index
mk: UV индекс

en: Visibility
mk: Видливост

en: Unlimited
mk: Нелимитирана

en: Wind
mk: Ветер

en: Calm
mk: Мирно

en: Variable
mk: Варијабилно

en: Welcome to YoWindow!
mk: Добредојдовте во YoWindow!

en: Wind direction:
mk: Насока на ветерот:

en: East
mk: Исток

en: North
mk: Север

en: South
mk: Југ

en: West
mk: Запад

en: Yes
mk: Да

en: Close screensaver on mouse move
mk: Затвори со движење на глувчето

en: Color
mk: Боја

en: Background
mk: Позадина

en: Choose color
mk: Избери боја

en: System tray
mk: Системската лента

en: Transparent
mk: Транспарентна

en: Precipitation chance
mk: Можност за врнежи

en: Rain chance
mk: Можност за дожд

en: Snow chance
mk: Можност за снег

en: {0} only
mk: Само {0}

en: US
mk: САД

en: Dew point
mk: Точка на росење

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: I want to have fun
mk: Би сакал да се забавувам

en: NWS forecasts for the USA
mk: NWS прогноза за САД

en: h
mk: ч

en: min
mk: мин.

en: Open
mk: Отвори

en: Browse
mk: Листај

en: Enter the path to a picture or landscape on the Internet or your computer
mk: Внесете патека за слика или пејсаж на Интернет или пак на вашиот компјутер.

en: Landscape load error
mk: Грешка при вчитување на пејсажот

en: Picture load error
mk: Грешка при вчитување на сликата

en: The landscape is already added
mk: Пејсажот е веќе додаден

en: Landscape collection
mk: Колекција на пејсажи

en: Turn your photo into Landscape
mk: Претвори ја твојата слика во пејсаж

en: {0}Learn{1} how to turn a photo into landscape
mk: {0}Научи{1} како да претвориш слика во пејсаж

en: Village
mk: Селска Идила

en: Seaside
mk: Покрај Море

en: Airport
mk: Аеродром

en: Sky
mk: Небото

en: Landscape made from picture
mk: Пејсаж направен од слика

en: We will guide you through the process of turning a picture into YoWindow Landscape.
mk: Ќе те водиме во процесот на креирање на YoWindow Пејсаж од слика.

en: Please read our tutorial {0}How to turn a picture into Landscape?{1} beforehand
mk: Ве молиме пред да почнете прочитајте го водичот {0}How to turn a picture into Landscape?{1}

en: Click Next to continue...
mk: Кликни Наредно за да продолжите...

en: Specify a picture you want to turn into landscape.
mk: Изберете слика која сакате да биде пејсаж.

en: How to pick the best landscape picture?
mk: Како да изберете добра слика за пејсаж?

en: Source picture
mk: Изворна слика

en: The landscape will be created in the following folder
mk: Пејсажот ќе биде креиран во следнава папка

en: Landscape folder name
mk: Име на папката со Пејсаж

en: Click "Create" button to create {0} Landscape
mk: Кликни на копчето "Креирај" зада креирате {0} Пејсаж

en: {0} landscape has been created successfully!
mk: {0} Пејсажот е успешно креиран!

en: Now open {0} inside your favorite image editor. You need to remove the sky from the image. You will find the image in {1}Landscape Folder{2}
mk: Сега отворете ја {0} во вашиот омилен едитор за слики. ПОтребно е да го отстраните небото од сликата.Ќе ја пронајдете сликата во  {1}Папката со пејсажи{2}

en: It is easy to remove the sky. Read our brief {0}tutorial{1}.
mk: Небото се отстранува лесно. Прочитајте го нашиот детален {0}водич{1}.

en: Auto
mk: Автоматски

en: Horizon Level Setup
mk: Подесување на нивото на Хоризонтот

en: Keys: Up/Down
mk: Копчињата: Горе/Доле

en: You are about to delete Landscape Image {0}. The operation is not recoverable. Are you sure?
mk: Сигурни ли сте дека сакате да ја избришете сликата со пејсаж {0}? Оваа операција е неповратна.

en: Edit Landscape
mk: Преправете го Пејсажот

en: Edit Horizon Level
mk: Преправи го нивото на хоризонтот

en: File not found.
mk: Фајлот не е пронајден.

en: The name is empty
mk: Името е непотполнето

en: Illegal folder name
mk: Илегално име на папка

en: The file format is not supported.
mk: Форматот на фајлот не е подржан

en: The picture is too big for YoWindow. Picture size must not exceed 2880 pixels by width or height.
mk: Сликата е премногу голема за YoWindow. Големината на сликата не смее да надмине 2880 пиксели по ширина или висина.

en: Landscape Image
mk: Слика за Пејсаж

en: Landscape Folder
mk: Папка со Пејсажи

en: About Landscape
mk: За пејсажите

en: Picture {0} imported successfully
mk: Сликата е {0} успешно импортирана

en: Remind Me Later
mk: Потсети ме подоцна

en: Skip This Version
mk: Прескокни ја оваа верзија

en: Loading
mk: Се вчитува

en: Next
mk: Наредно

en: Back
mk: Назад

en: Finish
mk: Крај

en: Create
mk: Креирај

en: Import
mk: Импортирај

en: Delete
mk: Избриши

en: Path
mk: Патека

en: Options
mk: Опции

en: Select the options you like
mk: Изберете ги посакуваните опции

en: Set YoWindow as default screen saver
mk: Подеси го YoWindow како основен screen saver

en: Start with Windows (minimized to system tray)
mk: Стартувај заедно со Windows (минимизирано)

en: Add a shortcut to quick launch bar
mk: Додади Shortcut во Quick Launch лентата

en: You are about to upgrade YoWindow.
mk: Ќе го надоградите YoWindow.

en: Click OK to install the new version.
mk: Кликнете OK за да се инсталира новата верзија.

en: You must close YoWindow before you can continue.
mk: За да можете да продолжите мора да го исклучите YoWindow.

en: After you have closed YoWindow, select Retry.
mk: По исклучување на YoWindow, кликнете Retry.

en: If you wish to cancel the uninstall process, select Cancel.
mk: Ако пак сакате да го прекинете деинсталирањето притиснете Cancel.

en: If you wish to try to install anyway, select Ignore.
mk: Ако пак сакате да продолжите вака, кликнете Ignore.

en: If you wish to abort the installation, select Abort.
mk: Ако пак сакате да го прекинете инсталирањето притиснете Abort.

en: Final step
mk: Последен чекор

en: Start YoWindow on system startup
mk: Стартувај го YoWindow заедно со стартување на системот

en: Check for new version...
mk: Провери за понова верзија...

en: YoWindow is up to date!
mk: Ја имате најновата верзија на YoWindow!

en: You have the latest version
mk: Веќе ја имате најновата верзија

en: Download new version!
mk: Симнете нова верзија!

en: Preview
mk: Преглед

en: Show small YoWindow logo
mk: Прикажи малечко YoWindow лого

en: The landscape is available in Unlimited Edition only.
mk: Овој пејсаж е привилегија само на Unlimited Edition верзијата.

note: Hour abbreviation, "h" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_hour
mk: h

note: Minute abbreviation, "m" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_minute
mk: m

note: Abbreviation for millimetres, "mm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millimetres
mk: mm

note: Abbreviation for centimetres, "cm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_centimetres
mk: cm

note: Abbreviation for metres, "m" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres
mk: m

note: Abbreviation for kilometres, "km" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres
mk: km

note: Abbreviation for feet, "feet" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_feet
mk: feet

note: Abbreviation for miles, "mile" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles
mk: miles

note: Abbreviation for miles per hour, "mph" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles_per_hour
mk: mph

note: Abbreviation for kilometres per hour, "k/h" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres_per_hour
mk: km/h

note: Abbreviation for metres per second, "mps" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres_per_second
mk: m/s

note: Abbreviation for knots, "knots" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_knots
mk: knots

note: Abbreviation for beaufort, "bft" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_beaufort
mk: Bft

note: Abbreviation for millibar, "mb" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millibar
mk: mb

note: Abbreviation for kilopascal, "kPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilopascal
mk: kPa

note: Abbreviation for hectopascal, "hPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_hectopascal
mk: hPa

note: Abbreviation for inches, '"' symbol in English, see Options/Units
en: id_unit_short_inches
mk: "

en: Display "?"
mk: Прикажи?

en: Hide parameter
mk: Сокриј параметри

en: When weather parameter is not available
mk: Кога временските параметри не се достапни

note: See Facebook and Twitter broadcast screen (main-menu/Broadcast/Twitter). "Information" is the name of the check-box. When checked, information is added to the screen.
en: Information
mk: Информациja

note: Display all information on the screen. "All" in English, see Options/Screen Saver
en: id_information_all
mk: id_информација_all

en: Temperature and Time
mk: Температура и Време

note: A part of "This is Unlimited Edition. It is already registered." This string is displayed when the user clicks Help/Register when the program is alreaady registered.
en: This is Unlimited Edition.
mk: Ова е Неограничена Едиција

note: A part of "This is Unlimited Edition. It is already registered." This string is displayed when the user clicks Help/Register when the program is alreaady registered.
en: It is already registered.
mk: Веќе е регистриран

en: Free edition
mk: Слободна едиција

en: Unlimited edition
mk: Неограничена едиција

note: This text displayed on YoWindow start if required Flash Player not found. {0} susbstituted by the required version of Flash Player.
en: To enjoy YoWindow you need to install Flash Player (for Internet Explorer) {0} or later.
mk: За да уживаш во YoWindow треба да инсталираш Flash Player (за Internet Explorer) {0} или понов

en: Details
mk: Детали
