Translate tutorial 1.0 - en to ka translation catalogue (394 entries)

en: Add
ka: დამატება

en: Animate
ka: ანიმაცია

en: Apply
ka: მისადაგება

en: Astronomy
ka: ასტრონომია

en: Day Length
ka: დღის სიგრძე

en: Moon Phase
ka: მთვარის ფაზა

en: Sunrise
ka: აისი

en: Sunset
ka: დაისი

en: Auto update weather
ka: ამინდის ავტო განახლება

en: Bad ICAO code
ka: ცუდი ICAO კოდი

en: Buy YoWindow Unlimited!
ka: იყიდე ულიმიტო YoWindow!

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Change
ka: შეცვლა

en: Code
ka: კოდი

en: Weather forecast from {0}, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
ka: ამინდის პროგნოზი {0}-დან, მოწოდებულია ნორვეგიის მეტეოროლოგიური ინსტიტუტის და NRK-ს მიერ

en: Forecast from {0}
ka: პროგნოზი {0}-დან

en: Current weather
ka: მიმდინარე ამინდი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Sunday
ka: კვირა

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: day ago
ka: დღის წინ

en: days ago
ka: დღის წინ

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Blowing
ka: ქარი ქრის

en: Clear
ka: მოწმენდილი

en: Cloudy
ka: მოღრუბლული

en: Drizzle
ka: თქორი

en: Fair
ka: მზიანი

en: Fog
ka: ნისლი

en: Freezing
ka: ყინვა

en: Hail
ka: სეტყვა

en: Haze
ka: ბურუსი

en: Heavy
ka: ძლიერი

en: Ice Crystals
ka: ყინულის კრისტალები

en: Ice Pellets
ka: გუნდა

en: In Vicinity
ka: მიდამოში

en: Light
ka: ელვა

en: Low Drifting
ka: მცირე ნამქერი

en: Mist
ka: ნისლი

en: Mostly Cloudy
ka: უმეტესად მოღრუბლული

en: Partial
ka: ნახევრად

en: Partly Cloudy
ka: ნახევრად მოღრუბლული

en: Rain
ka: წვიმა

en: Rain And Thunder
ka: წვიმა ელჭექით

en: Sand
ka: ქვიშა

en: Shallow
ka: მეჩეჩი

en: Shower
ka: თავსხმა

en: Shower With Thunder
ka: თავსხმა ელჭექით

en: Sleet
ka: თოვლჭყაპი

en: Small Hail
ka: მცირე სეტყვა

en: Smoke
ka: ნისლი

en: Snow
ka: თოვა

en: Snow And Thunder
ka: თოვა ელჭექით

en: Snow Grains
ka: თოვლის ფანტელი

en: Snow Showers
ka: ძლიერი თოვა

en: Thunderstorm
ka: ჭექა-ქუხილი

en: Unknown Precipitation
ka: უცნობი პროგნოზი

en: Widespread Dust Haze
ka: ბურუსით მოცული

en: Invalid License Key. Try again. Make sure you've typed the key correctly. Try to copy/paste the key.
ka: არასწორი სალიცენზიო გასაღები. სცადეთ თავიდან. დარწმუნდით სალიცენზიო გასაღების სისწორეში. სცადეთ გასაღების კოპირება/ჩასმა.

en: Wrong license key
ka: არასწორი სალიცენზიო გასაღები

en: You will have to restart the application for this to take effect
ka: გადატვირთეთ პროგრამა ცვლილებების მისასადაგებლად

en: Language change
ka: ენის შეცვლა

en: No limits!
ka: ულიმიტო!

en: Buy now!
ka: იყიდე!

en: Buy Unlimited License  to remove any limits.
ka: ყველა შეზღუდვის მოსახსნელად იყიდე ულიმიტო ლიცენზია

en: Not now
ka: ეხლა არა

en: To complete the registration enter the license key we've sent to you. Tip: use copy/paste.
ka: რეგისტრაციის დასრულებისათვის შეიყვანეთ ჩვენს მიერ მოცემული სალიცენზიო გასაღები. მითითება: გამოიყენეთ კოპირება/ჩასმა.

en: License registration
ka: ლიცენზიის რეგისტრაცია

en: Thank you for registering YoWindow! All the limits are removed now. Enjoy!
ka: გმადლობთ რომ შეიძინეთ YoWindow! ყველა შეზღუდვა მოხსნილია. გაერთეთ!

en: Distance
ka: მანძილი

en: Down
ka: ქვემოთ

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: Enter weather source URL please
ka: შეიყვანეთ ამინდის წყაროს მისამართი (URL)

en: Error
ka: შეცდომა

en: The location is already added
ka: მდებარეობა უკვე დამატებულია

en: Exit
ka: გასვლა

en: To get started, pick your home location
ka: დასაწყისისათვის აირჩიეთ თქვენი საწყისი მდებარეობა

en: Forecast Panel
ka: პროგნოზის პანელი

en: Full Screen
ka: მთლიანი ეკრანი

en: Help
ka: შველა

en: Highlight weather station parameters
ka: მონიშნე მეტეოროლოგიური სადგურის პარამეტრები

en: Home
ka: სახლი

en: h
ka: სთ

en: Inspector
ka: ინსპექტორი

en: Landscape
ka: ლანდშაპტი

en: Foreground
ka: წინა პლანი

en: Landscape Options
ka: ლანდშაპტის თვისებები

en: Landscape pictures
ka: ლანდშაპტის სურათი

en: Landscapes
ka: ლანდშაპტები

en: Language:
ka: ენა:

en: English
ka: ქართული

en: System Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Latitude
ka: განედი

en: {0} locations
ka: {0} ადგილმდებარეობა

en: You can add {0} locations maximum now. In Unlimited Edition you can add as many locations as you wish.
ka: თქვენ შეგიძლიათ დაამატოთ მხოლოდ {0} მდებარეობა. ულიმიტო ვერსიაში შეგიძლიათ უსასრულო რაოდენობის მდებარეობის დამატება

en: Weather auto-update is off
ka: ამინდის ავტო განახლება გამორთულია

en: Press F5 to update the weather.  The weather is updated automatically in the Unlimited Edition.
ka: ამინდის განახლებისათვის დააჭირეთ F5-ს. ულიმიტო ვერსიაში ამინდი ნახლდება ავტომატურად.

en: {0} weather forecast days only
ka: მხოლოდ {0} დღის პროგნოზი

en: You have an access to {0} days of the weather forecast now.  Unlimited Edition provides {1} day forecast.
ka: თქვენ შეგიძლიათ მიიღოთ {0} დღის პროგნოზი.  ულიმიტო ვერსია იძლევა {1} დღის პროგნოზს.

en: Licence key
ka: სალიცენზიო გასაღები

en: Weather auto-updated in Unlimited Edition
ka: ულიმიტო ვერსიაში ამინდი ავტომატურად ნახლდება

en: LIVE
ka: პირდაპირი

en: Load weather from personal weather station
ka: ამინდი იტვირთება პირადი მეტეოროლოგიური სადგურიდან

en: Loading
ka: იტვირთება

en: Loading landscape...
ka: იტვირთება ლანდშაპტი...

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: Location ID
ka: მდებარეობის ID

en: Location Properties
ka: მდებარეობის თვისებები

en: Locations
ka: მდებარეობები

en: All locations
ka: ყველა მდებარეობა

en: All regions
ka: ყველა რეგიონი

en: All states
ka: ყველა შტატი

en: Change landscape
ka: შეცვალე ლანდშაპტი

en: Select a location
ka: აირჩიეთ მდებარეობა

en: The location is already added
ka: მდებარეობა უკვე დამატებულია

en: Location is not selected yet
ka: მდებარეობა არ არის არჩეული

en: Major cities (more than 100,000 citizens)
ka: დიდი ქალაქები (100,000 მცხოვრებზე მეტი)

en: Network error, location information is not accessible. Because of this, the location cannot be selected now.
ka: ქსელური შეცდომა, ინფორმაცია მიუწვდომელია. იმიტომ, რომ მდებარეობა არ არის არჩეული.

en: No locations in scope
ka: ჰორიზონტზე მდებარეობა არ არის

en: Region
ka: რეგიონი

en: Set as Home
ka: საწყისად დაყენება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Longitude
ka: გრძედი

en: Looking at the North (West wind blows from the left)
ka: ჩრდილოეთით (მარცხნიდან უბერავს დასავლეთის ქარი)

en: Looking at the South (West wind blows from the right)
ka: სამხრეთით (მარჯვნიდან უბერავს დასავლეთის ქარი)

en: April
ka: აპრილი

en: August
ka: აგვისტო

en: December
ka: დეკემბერი

en: February
ka: თებერვალი

en: January
ka: იანვარი

en: July
ka: ივლისი

en: June
ka: ივნისი

en: March
ka: მარტი

en: May
ka: მაისი

en: November
ka: ნოემბერი

en: October
ka: ოქტომბერი

en: September
ka: სექტემბერი

en: About
ka: შესახებ

en: Facebook Edition
ka: Facebook-ის გამოშვება

en: License Agreement
ka: სალიცენზიო შეთანხმება

en: Program
ka: პროგრამა

en: Visit our Forum
ka: ეწვიეთ ჩვენს ფორუმს

en: YoWindow for your Site or Blog
ka: YoWindow თქვენი საიტისთვის ან ბლოგისთვის

en: m
ka: მ

en: {0} minutes back
ka: {0} წუთის წინ

en: {0} minutes forward
ka: {0} წუთის შემდეგ

en: Name
ka: სახელი

en: Network error
ka: ქსელური შეცდომა

en: It is available on {0}
ka: ახალი ვერსია ხელმისაწვდომია {0}-ში

en: New version released
ka: გამოსულია ახალი ვერსია

en: Next Day
ka: შემდეგი დღე

en: No
ka: არა

en: No weather
ka: ამინდი არ არის

en: Notify me when a new version is available
ka: შემატყობინე ახალი ვერსიის გამოსვლა

en: Online
ka: დაკავშირებული

en: Open {0}
ka: გახსნა {0}

en: Options
ka: თვისებები

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Application choice
ka: პროგრამის არჩევა

en: Date
ka: თარიღი

en: Display
ka: ჩვენება

en: Animate clouds
ka: ღრუბლების ანიმირება

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Full screen mode
ka: მთლიან ეკრანზე

en: Quality
ka: ხარისხი

en: Custom
ka: სხვა

en: Excellent
ka: საუკეთესო

en: Moderate
ka: საშუალო

en: Number of days to display:
ka: საჩვენებელი დღეების რაოდენობა:

en: Tile contents:
ka: Tile შიგთავსი:

en: General
ka: მთავარი

en: Contents
ka: შიგთავსი

en: Show N/A parameters
ka: მაჩვენე N/A პარამეტრები

en: Live indicator
ka: პირდაპირის ინდიკატორი

en: Locations
ka: მდებარეობები

en: Operation successful!
ka: ოპერაცია წარმატებულია!

en: Refresh locations DB
ka: განაახლე მდებარეობის ბაზა

en: Reset to defaults
ka: გაანულე

en: Add
ka: დამატება

en: User interface
ka: მომხმარებლის იერსახე

en: Screen saver
ka: ეკრანმზოგი

en: Time Bar
ka: დროის ზოლი

en: Unit system:
ka: საზომი ერთეული:

en: Units
ka: საზომი ერთეულები

en: Auto-detected
ka: ავტო აღმოჩენა

en: Custom
ka: სხვა

en: Distance:
ka: მანძილი:

en: Metric
ka: მეტრული

en: Pressure:
ka: წნევა:

en: Temperature:
ka: ტემპერატურა:

en: Wind speed:
ka: ქარის სიჩქარე:

en: Landscape Options
ka: ლანდშაპტის თვისებები

en: Show Daylight Diagram
ka: აჩვენე დღე-ღამის დიაგრამა

en: Show Forecast Panel
ka: აჩვენე პროგნოზის პანელი

en: Show Full Screen button
ka: აჩვენე მთლიანი ეკრანის ღილაკი

en: Show Inspector
ka: აჩვენე ინსპექტორი

en: Show Time Bar
ka: აჩვენე დროის ზოლი

en: Show User interface
ka: აჩვენე მომხმარებლის იერსახე

en: Show forecast when current weather is expired
ka: აჩვენე პროგნოზი თუ მიმდინარე ამინდი გასულია

en: Organize
ka: ორგანიზება

en: Organize locations
ka: მდებარეობის ორგანიზება

en: Organize pictures
ka: სურათების ორგანიზება

en: Pictures
ka: სურათები

en: press
ka: დააჭირე

en: Falling
ka: ვარდნა

en: Falling Rapidly
ka: სწრაფი ვარდნა

en: Rising
ka: აწევა

en: Rising Rapidly
ka: სწრაფი აწევა

en: Steady
ka: ურყევი

en: Previous Day
ka: წინა დღე

en: Properties
ka: თვისებები

en: Refresh Locations data base
ka: განაახლე მდებარეობების ბაზა

en: Register
ka: რეგისტრაცია

en: Remove
ka: მოხსნა

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Rename location
ka: მდებარეობის გადარქმევა

en: Rename picture
ka: სურათის გადარქმევა

en: Retry
ka: კიდევ სცადე

en: Run with Windows (minimized to tray)
ka: გაუშვი Windows-თან ერთად (შეტყობინებათა ზოლში ჩაკეცილი)

en: Season map
ka: სეზონური რუქა

en: Select
ka: არჩევა

en: Select country
ka: ქვეყნის არჩევა

en: Select a landscape
ka: ლანდშაპტის არჩევა

en: Select location
ka: მდებარეობის არჩევა

en: Select region
ka: რეგიონის არჩევა

en: Select state
ka: შტატის არჩევა

en: Set as default
ka: ნაგულისხმევად დაყენება

en: Set YoWindow as ScreenSaver
ka: ეკრანმზოგის დაყენება

en: Setup
ka: ინსტალაცია

en: Show
ka: ჩვენება

en: Show again
ka: მაჩვენე თავიდან

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Time
ka: დრო

en: {0} ago
ka: {0}-ს წინ

en: Time zone
ka: დროის სარტყელი

en: Today
ka: დღეს

en: Tomorrow
ka: ხვალ

en: Tom.
ka: ხვ.

en: Tonight
ka: ამაღამ

en: Add New Location
ka: მდებარეობის დამატება

en: Open Calendar...
ka: კალენდრის გახსნა...

en: Show Less Days
ka: ნაკლები დღეები

en: Show More Days
ka: მეტი დღეები

en: Update Weather
ka: ამინდის განახლება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Up
ka: ზემოთ

en: Update interval
ka: განახლების ინტერვალი

en: Update weather
ka: ამინდის განახლება

en: Updating weather
ka: მიმდინარეობს ამინდის განახლება

en: View
ka: ჩვენება

en: Please wait...
ka: დაელოდეთ...

en: Weather
ka: ამინდი

en: Daily rain total
ka: დღიური წვიმის ჯამი

en: Weather expired
ka: ამინდი ვადაგასულია

en: Feels like
ka: იგრძნობა

en: Weather forecast
ka: ამინდის პროგნოზი

en: Forecast issued
ka: პროგნოზის პრობლემა

en: Hail
ka: სეტყვა

en: Humidity
ka: ნესტი

en: Observed
ka: დაკვირვებული

en: Pressure
ka: წნება

en: PWS only
ka: მხოლოდ პირადი მეტ. სადგ.

en: Rain
ka: წვიმა

en: Rain/Snow rate
ka: თოვა/წვიმის კოეფ.

en: Description
ka: აღწერა

en: Sky image
ka: ცის სურათი

en: Snow
ka: თოვა

en: Snow level
ka: აჩვენე დონე

en: Weather station properties
ka: მეტ. სადგურის თვისებები

en: Temperature
ka: ტემპერატურა

en: Temperature range
ka: ტემპერატურის ცვალებადობა

en: Update error
ka: განახლების შეცდომა

en: Update time
ka: განახლების დრო

en: UV index
ka: ულტრაიისფერი ინდექსი

en: Visibility
ka: ხილვადობა

en: Unlimited
ka: ულიმიტო

en: Wind
ka: ქარი

en: Calm
ka: შტილი

en: Variable
ka: ცვალებადი

en: Welcome to YoWindow!
ka: მოგესალმებით

en: Wind direction:
ka: ქარის მიმაართულება:

en: East
ka: აღმ.

en: North
ka: ჩრდ.

en: South
ka: სამხ.

en: West
ka: დას.

en: Yes
ka: დიახ

en: Close screensaver on mouse move
ka: დახურე ეკრანმზოდი თაგვის მოძრაობაზე

en: Color
ka: ფერი

en: Background
ka: ფონი

en: Choose color
ka: აირჩიეთ ფერი

en: System tray
ka: შეტყობინებათა ზოლი

en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

en: Precipitation chance
ka: ამინდის ცვლილება

en: Rain chance
ka: წვიმის ალბათობა

en: Snow chance
ka: თოვის ალბათობა

en: {0} only
ka: მხოლოდ {0}

en: Dew point
ka: Dew წერტილი

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: I want to have fun
ka: მინდა გავერთო

en: NWS forecasts for the USA
ka: პროგნოზი აშშ-სათვის

en: h
ka: სთ

en: min
ka: წთ

en: Open
ka: გახსნა

en: Browse
ka: არჩევა

en: Enter the path to a picture or landscape on the Internet or your computer
ka: შეიყვანეთ სურათის ან ლანდშაპტის მისამართი ინტერნეტიდან ან კომპიუტერიდან

en: Landscape load error
ka: ლანდშაპტის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Picture load error
ka: სურათის ჩატვირთვის შეცდომა

en: The landscape is already added
ka: ლანდშაპტი უკვე დამატებულია

en: Landscape collection
ka: ლანდშაპტების კოლექცია

en: Turn your photo into Landscape
ka: გადააქციე სურათი ლანდშაპტად

en: {0}Learn{1} how to turn a photo into landscape
ka: {0}ისწავლე{1} როგორ გადააქციო სურათი ლანდშაპტად

en: Village
ka: სოფელი

en: Seaside
ka: ზღვისპირი

en: Airport
ka: აეროპორტი

en: Landscape made from picture
ka: ლანდშაპტი სურათისაგან

en: We will guide you through the process of turning a picture into YoWindow Landscape.
ka: გასწავლით როგორ გადააქციოთ სურათი ლანდშაპტად

en: Please read our tutorial {0}How to turn a picture into Landscape?{1} beforehand
ka: გთხოვთ წაიკითხეთ სახელმძღვანელო {0}როგორ გადავაქციოთ სურათი ლანდშაპტად?{1}

en: Click Next to continue...
ka: გასაგრძელებლად დააჭირეთ შემდეგს...

en: Specify a picture you want to turn into landscape.
ka: აირჩიეთ სურათი ლანდშაპტისათვის

en: How to pick the best landscape picture?
ka: როგორ გავაკეთოთ საუკეთესო ლანდშაპტი?

en: Source picture
ka: საწყისი სურათი

en: The landscape will be created in the following folder
ka: ლანდშაპტი შექმნილია მოცემულ საქაღალდეში

en: Landscape folder name
ka: ლანდშაპტის საქაღალდის სახელი

en: Click "Create" button to create {0} Landscape
ka: დააჭირე "შექმნა"-ს {0} ლანდშაპტის შესაქმნელად

en: {0} landscape has been created successfully!
ka: {0} ლანდშაპტი შეიქმნა წარმატებით!

en: Now open {0} inside your favorite image editor. You need to remove the sky from the image. You will find the image in {1}Landscape Folder{2}
ka: გახსენი {0} სურათის რედაქტორში. საჭიროა სურათიდან მოშალოთ ცა. სურათს იპოვით {1} ლანდშაპტების საქაღალდეში{2}

en: It is easy to remove the sky. Read our brief {0}tutorial{1}.
ka: ცის მოშლა მარტივია. წაიკითხეთ ჩვენი {0}სახელმძღვანელო{1}.

en: Auto
ka: ავტო

en: Horizon Level Setup
ka: ჰორიზონტის დონის დაყენება

en: Keys: Up/Down
ka: კლავიშები: ზემოთ/ქვემოთ

en: You are about to delete Landscape Image {0}. The operation is not recoverable. Are you sure?
ka: თქვენ აპირებთ ლანდშაპტის სურათის წაშლას {0}. მისი აღდგენა შეუძლებელი იქნება. ნამდვილად გსურთ ეს?

en: Edit Landscape
ka: ლანდშაპტის შცვლა

en: Edit Horizon Level
ka: ჰორიზონტის დონის შეცვლა

en: File not found.
ka: ფაილი არ მოიძებნა.

en: The name is empty
ka: სახელი ცარიელია

en: Illegal folder name
ka: არასწორი საქაღალდის სახელი

en: The file format is not supported.
ka: ფაილის ფორმატი არასწორია.

en: The picture is too big for YoWindow. Picture size must not exceed 2880 pixels by width or height.
ka: სურათი ძალიან დიდია. სურათის ზომამ არ უნდა გადააჭარბოს 2880 წერტილს სიგანეში და სიმაღლეში.

en: Landscape Image
ka: ლანდშაპტის სურათი

en: Landscape Folder
ka: ლანდშაპტის საქაღალდე

en: About Landscape
ka: ლანდშაპტის შესახებ

en: Picture {0} imported successfully
ka: სურათის {0} იმპორტი წარმატებით შესრულდა

en: Remind Me Later
ka: შემახსენე მოგვიანებით

en: Skip This Version
ka: გამოტოვე ეს ვერსია

en: Loading
ka: იტვირთება

en: Next
ka: შემდეგი

en: Back
ka: უკან

en: Finish
ka: დასრულება

en: Create
ka: შექმნა

en: Import
ka: იმპორტი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Path
ka: მისამართი

en: Options
ka: თვისებები

en: Select the options you like
ka: აირჩიეთ სასურველი თვისება

en: Set YoWindow as default screen saver
ka: დააყენეთ YoWindow ნაგულისხმევ ეკრანმზოგად

en: Start with Windows (minimized to system tray)
ka: ჩართვა Windows-თან ერთად (შეტყობინებათა ზოლში ჩაკეცილი)

en: Add a shortcut to quick launch bar
ka: დაამატე მალსახმობი სწრაფ გამოზახებათ ზოლში

en: You are about to upgrade YoWindow.
ka: თქვენ აპირებთ YoWindow-ს განახლებას.

en: Click OK to install the new version.
ka: დააჭირეთ -ს ახალი ვერსიის დასაყენებლად.

en: You must close YoWindow before you can continue.
ka: გასაგრძელებლად უნდა დახუროთ YoWindow .

en: After you have closed YoWindow, select Retry.
ka: სცადეთ თავიდან.

en: If you wish to cancel the uninstall process, select Cancel.
ka: ან გააუქმეთ თუ გადაიფიქრეთ დაყენება.

en: If you wish to try to install anyway, select Ignore.
ka: თუ გსურთ მაინც გააგრძელოთ მიეცით .

en: If you wish to abort the installation, select Abort.
ka: დაყენების შეწყვეტისათვის მიეცით .

en: Final step
ka: ბოლო ბიჯი

en: Start YoWindow on system startup
ka: გაუშვი YoWindow სისტემის ჩატვირთვისას

en: Check for new version...
ka: შეამოწმე ახალ ვერსიაზე...

en: YoWindow is up to date!
ka: YoWindow განახლებულია!

en: You have the latest version
ka: თქვენ იყენებთ ბოლო ვერსიას

en: Download new version!
ka: ახალი ვერსიის ჩამოტვირთვა!

en: Preview
ka: ჩვენება

en: Show small YoWindow logo
ka: აჩვენე პატარა YoWindow ლოგო

en: The landscape is available in Unlimited Edition only.
ka: ლანდშაპტი ხელმისაწვდომია მხოლოდ ულიმიტო ვერსიისათვის.

note: Hour abbreviation, "h" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_hour
ka: ს

note: Minute abbreviation, "m" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_minute
ka: წ

note: Abbreviation for millimetres, "mm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millimetres
ka: მმ

note: Abbreviation for centimetres, "cm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_centimetres
ka: სმ

note: Abbreviation for metres, "m" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres
ka: მ

note: Abbreviation for kilometres, "km" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres
ka: კმ

note: Abbreviation for feet, "feet" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_feet
ka: ფტ

note: Abbreviation for miles, "mile" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles
ka: მილი

note: Abbreviation for miles per hour, "mph" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles_per_hour
ka: მილი/წმ

note: Abbreviation for kilometres per hour, "k/h" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres_per_hour
ka: კმ/სთ

note: Abbreviation for metres per second, "mps" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres_per_second
ka: მ/წმ

note: Abbreviation for knots, "knots" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_knots
ka: კვანძი

note: Abbreviation for beaufort, "bft" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_beaufort
ka: ბფტ

note: Abbreviation for millibar, "mb" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millibar
ka: მბ

note: Abbreviation for kilopascal, "kPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilopascal
ka: კპა

note: Abbreviation for hectopascal, "hPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_hectopascal
ka: ჰპა

note: Abbreviation for inches, '"' symbol in English, see Options/Units
en: id_unit_short_inches
ka: "
