Translate tutorial 1.0 - en to eu translation catalogue (387 entries)

en: Abandon unlimited license
eu: Mugagabeko lizentzia alde batera utzi

en: Absent
eu: Ausente

en: Add
eu: Gehitu

en: Animate
eu: Animatu

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Astronomy
eu: Astronomia

en: Day Length
eu: Egunaren Luzera

en: Moon Phase
eu: Ilargi Zikloa

en: Sunrise
eu: Eguzki Irteera

en: Sunset
eu: Eguzki Sarrera

en: Auto update weather
eu: Eguraldia automatikoki eguneratu

en: Bad ICAO code
eu: ICAO Kodea Gahizki

en: Buy YoWindow Unlimited!
eu: Erosi YoWindow! Mugagabea

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Cancel
eu: Utzi

en: Change
eu: Aldatu

en: Code
eu: Kodea

en: Weather forecast from {0}, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
eu: {0}-ko eguraldi iragarpena, Norbegiako Meteorologia  Intitutuak eta NRK emana izan da

en: Forecast from {0}
eu: {0}-ko iragarpena

en: Current weather
eu: Momentuko Eguraldia

en: Friday
eu: Ostirala

en: Monday
eu: Astelehena

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Sunday
eu: Igandea

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Fr
eu: Osti.

en: Mo
eu: Astele.

en: Sa
eu: Larun.

en: Su
eu: Igan.

en: Th
eu: Oste.

en: Tu
eu: Astear.

en: We
eu: Asteaz.

en: day ago
eu: Aurreko eguna

en: days ago
eu: Aurreko egunak

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Blowing
eu: Bisutsa

en: Clear
eu: Garbia

en: Cloudy
eu: Lainotua

en: Drizzle
eu: Zirimiria

en: Fair
eu: Laino Gutxi

en: Fog
eu: Behe Lainoa

en: Freezing
eu: Izotza

en: Hail
eu: Txingorra

en: Haze
eu: Behe Lainoa

en: Heavy
eu: Gogor

en: Ice Crystals
eu: Izotz kristalizatua

en: Ice Pellets
eu: Izotz Txikia

en: In Vicinity
eu: hurbiltasunean

en: Light
eu: Arina

en: Low Drifting
eu: Behe-bisutsa

en: Mist
eu: Behe-lainoa

en: Mostly Cloudy
eu: Oso lainotua

en: Partial
eu: Tarteka

en: Partly Cloudy
eu: Tarteka lainotua

en: Patches
eu: Multzoak

en: Rain
eu: Euria

en: Rain And Thunder
eu: Ekaitza

en: Sand
eu: Area

en: Shallow
eu: Gainazala

en: Shower
eu: Zaparrada

en: Shower With Thunder
eu: Zaparrada trumoitsua

en: Sleet
eu: Elurbustia

en: Small Hail
eu: Txingor Txikia

en: Smoke
eu: Kea

en: Snow
eu: Elurra

en: Snow And Thunder
eu: Elurra eta ekaitza

en: Snow Grains
eu: Elur hautsa

en: Snow Showers
eu: Elur Zaparrada

en: Thunderstorm
eu: Ekaitz elektrikoa

en: Unknown Precipitation
eu: Prezipitazio ezazaguna

en: Widespread Dust Haze
eu: Lanbro orotarikoa

en: Invalid License Key. Try again. Make sure you've typed the key correctly. Try to copy/paste the key.
eu: Balio gabeko lizentzia gakoa. Sahiatu berriro. Begira ezazu ea ondo idatzi duzun gakoa. Sahia zaitez gakoa kopiatu/pegatu egiten.

en: Wrong license key
eu: Lizentzia gako okerra.

en: You will have to restart the application for this to take effect
eu: Aplikazioa berrabiarazi beharko da aldaketek efektua egin dezate.

en: Language change
eu: Hizkuntza aldatu.

en: No limits!
eu: Mugarik gabe!

en: Buy now!
eu: Orain erosi!

en: Buy Unlimited License  to remove any limits.
eu: Erosi ezazu lizentzia bat mugak kentzeko.

en: Not now
eu: Orain ez.

en: To complete the registration enter the license key we've sent to you. Tip: use copy/paste.
eu: Erregistroa amaitzeko bidali dizugun lizentzia gakoa sartu. Aholkua: erabili kopiatu/itsatsi.

en: License registration
eu: Lizentziaren erregistroa

en: Thank you for registering YoWindow! All the limits are removed now. Enjoy!
eu: Eskerrikasko YoWindow!-n erregistratzeagaitik. Muga guztiak orain desagertu egin dira. Disfrutatu.

en: Distance
eu: Distantzia

en: Down
eu: Behea

en: Download
eu: Deskargatu

en: Enter weather source URL please
eu: Eguraldi iragarpenaren URLa sar ezazu mesedez.

en: Error
eu: Errorea

en: The location is already added
eu: Lokalizazioa gehitua izanda iadanik

en: Exit
eu: Irten

en: To get started, pick your home location
eu: Hasteko, aukera ezazu kokapena.

en: Forecast Panel
eu: Iragarpen panela.

en: Full Screen
eu: Pantaila osoa.

en: Help
eu: Laguntza

en: Home
eu: Etxea

en: Inspector
eu: Datu panela

en: Landscape
eu: Paisaia

en: Foreground
eu: Lehen planoa

en: Landscape Options
eu: Paisaiaren aukerak

en: Landscape pictures
eu: Paisaiaren argazkiak

en: Landscapes
eu: Paisaiak

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: English
eu: Euskera

en: System Default
eu: Sistemaren lehenetsia

en: Latitude
eu: Latitudea

en: {0} locations
eu: {0} leku

en: You can add {0} locations maximum now. In Unlimited Edition you can add as many locations as you wish.
eu: Orain {0} leku gehitu ditzakezu gehienez. Mugagabeko edizioan leku bat baino gehiago eduki ditzakezu.

en: Weather auto-update is off
eu: Eguraldiaren egunerako automatikoa kenduta dago

en: Press F5 to update the weather.  The weather is updated automatically in the Unlimited Edition.
eu: Sakatu ezazu F5 eguraldia eguneratzeko. Eguraldia automatikoki eguneratzen da edizio Mugagabean

en: {0} weather forecast days only
eu: {0} eguraldi iragarpen egun bakarrik

en: You have an access to {0} days of the weather forecast now.  Unlimited Edition provides {1} day forecast.
eu: Orain {0} egunetako eguraldi iragarpena daukazu eskuragarri. Mugagabeko edizioan {1} eguneko iragarpena izango duzu eskuragarri.

en: Licence key
eu: Lizentzia gakoa.

en: Weather auto-updated in Unlimited Edition
eu: Eguraldi iragarpena automatikoki eguneratuko da Mugagabeko edizioan

en: LIVE
eu: ZUZENEAN

en: Load weather from personal weather station
eu: Eguraldi datuak kargatzen estazio meterologiko pertsonaletik

en: Loading
eu: Kargatzen

en: Loading landscape...
eu: Paisaia kargatzen...

en: Location
eu: Lokalizazioa

en: Location ID
eu: Lokalizazio ID-a

en: Location Properties
eu: Lokalizazioaren ezaugarriak

en: Locations
eu: Lokalizazioak

en: All locations
eu: Lokalizazio guztiak

en: All regions
eu: Eskualde guztiak

en: All states
eu: Estatu guztiak

en: Change landscape
eu: Paisaia aldatu

en: Select a location
eu: Lokalizazioa aukeratu

en: The location is already added
eu: Lokalizazioa gehitua izanda iadanik

en: Location is not selected yet
eu: Oraindik ez duzu lokalizaziorik aukeratu

en: Major cities (more than 100,000 citizens)
eu: Hiri handiak (100.000 biztanle baino gehiago)

en: Network error, location information is not accessible. Because of this, the location cannot be selected now.
eu: Sarearen akatsa, lokalizazioaren datuak ezin dira lortu. Arazo honen erruz, lokalizazioa ezin da orain aukeratu.

en: No locations in scope
eu: Ez dago lokalizazioarik zure inguruan

en: Region
eu: Eskualdea

en: Set as Home
eu: Etxe bezala ezarri.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Longitude
eu: Longitudea

en: Looking at the North (West wind blows from the left)
eu: Iparraldera begira (Mendebaldeko haizeak ezkerretik jotzen du)

en: Looking at the South (West wind blows from the right)
eu: Hegoaldera begira (Mendebaldeko haizeak eskubitik jotzen du)

en: April
eu: Apirila

en: August
eu: Abuztua

en: December
eu: Abendua

en: February
eu: Otsaila

en: January
eu: Urtarrila

en: July
eu: Uztaila

en: June
eu: Ekaina

en: March
eu: Martxoa

en: May
eu: Maiatza

en: November
eu: Azaroa

en: October
eu: Urria

en: September
eu: Iraila

en: About
eu: Honi buruz...

en: Facebook Edition
eu: Facebook edizioa

en: License Agreement
eu: Lizentziaren adostasuna

en: Program
eu: Aplikazioa

en: Visit our Forum
eu: Gure foroa bisita ezazu

en: YoWindow for your Site or Blog
eu: YoWindow zure web-orrian edo blogean

en: {0} minutes back
eu: {0} minutu aurretik

en: {0} minutes forward
eu: {0} minutu beranduago

en: Name
eu: Izena

en: It is available on {0}
eu: {0}-n eskuragarri egongo dago

en: New version released
eu: Bertsio berriaren irteera.

en: Next Day
eu: Hurrengo eguna

en: No
eu: Ez

en: No weather
eu: Ez dago eguraldirik

en: Notify me when a new version is available
eu: Esan iezadazu bertsio berri bat eskuragarri dagoenean

en: Open {0}
eu: Ireki {0}

en: Options
eu: Aukerak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Application choice
eu: Aukeratu aplikazioa

en: Date
eu: Data

en: Display
eu: Pantaila

en: Animate clouds
eu: Animatutako lainoak

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Full screen mode
eu: Pantaila osoa

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Custom
eu: Pertsonalizatuak

en: Excellent
eu: Oso ona

en: Moderate
eu: Moderatua

en: Number of days to display:
eu: Pantailan agertuko diren egun kopurua:

en: Tile contents:
eu: Izenburuaren edukia:

en: General
eu: Orokorrak

en: Contents
eu: Edukiak

en: Show N/A parameters
eu: N/A parametroak erakutsi

en: Live indicator
eu: Zuzeneko adierazlea

en: Locations
eu: Lokalizazioak

en: Operation successful!
eu: Ongi eginda aldaketa!

en: Refresh locations DB
eu: DBko lokalizazioak freskatu

en: Reset to defaults
eu: Lehenetsiak ezarri

en: Add
eu: Gehitu

en: User interface
eu: Erabili interfazea

en: Screen saver
eu: Pantaila babeslea

en: Time Bar
eu: Denbora barra

en: Unit system:
eu: Unitate sistema:

en: Units
eu: Unitateak

en: Auto-detected
eu: Automatikoki detektatu

en: Custom
eu: Pertsonalizatuak

en: Distance:
eu: Distantzia:

en: Metric
eu: Metrikoa

en: Pressure:
eu: Presioa:

en: Temperature:
eu: Tenperatura:

en: US
eu: AEB

en: Wind speed:
eu: Haizearen abiadura:

en: Landscape Options
eu: Paisaiaren aukerak

en: Show Daylight Diagram
eu: Erakutsi egun-argiaren diagrama

en: Show Forecast Panel
eu: Erakutsi iragarpen panela

en: Show Full Screen button
eu: Erakutsi pantaila osoko botoia

en: Show Inspector
eu: Erakutsi datu panela

en: Show Time Bar
eu: Erakutsi denbora lerroa

en: Show User interface
eu: Erakutsi erabiltzailearen interfazea

en: Show forecast when current weather is expired
eu: Erakutsi iragarpena oraingo datuan zahartuta baldin ba daude

en: Organize
eu: Antolatu

en: Organize locations
eu: Antolatu lokalizazioak

en: Organize pictures
eu: Irudiak antolatu

en: Pictures
eu: Irudiak

en: press
eu: Sakatu

en: Falling
eu: Jaitsiera

en: Falling Rapidly
eu: Jatsiera azkarra

en: Rising
eu: Igoera

en: Rising Rapidly
eu: Igoera azkarra

en: Steady
eu: Mantendua

en: Previous Day
eu: Aurreko eguna

en: Properties
eu: Ezaugarriak

en: Refresh Locations data base
eu: Freskatu lokalizazion datu basea

en: Register
eu: Erregistratu

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Rename
eu: Berizendatu

en: Rename location
eu: Lokalizazioari izen berria jarri

en: Rename picture
eu: Irudiari izen berria jarri

en: Retry
eu: Sahiatu berriro

en: Run with Windows (minimized to tray)
eu: Windowsen exekutatze errorea (oharpen barran minimizatua)

en: Season map
eu: Urtaro mapa

en: Select country
eu: Aukeratu herrialdea

en: Select a landscape
eu: Aukeratu paisaia

en: Select location
eu: Aukeratu lokalizazioa

en: Select region
eu: Aukeratu eskualdea

en: Select state
eu: Aukeratu estatua

en: Set as default
eu: Lehenetsi bihurtu

en: Set YoWindow as ScreenSaver
eu: Ezarri YoWindow pantaila babesle bezala

en: Setup
eu: Instalazioa

en: Show
eu: Erakutsi

en: Show again
eu: Erakutsi berriro

en: Speed
eu: Abiadura

en: Time
eu: Denbora lerroa

en: {0} ago
eu: orain dela {0}

en: Time zone
eu: Ordutegi erabilera

en: Today
eu: Gaur

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Tom.
eu: Bihar

en: Tonight
eu: Gaur gauean

en: Add New Location
eu: Lokalizazio berri bat gehitu

en: Open Calendar...
eu: Ireki egutegia...

en: Show Less Days
eu: Erakutsi egun gutxiago

en: Show More Days
eu: Erakutsi egun gehiago

en: Update Weather
eu: Eguraldi eguneraketa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Up
eu: Gora

en: Update interval
eu: Eguneraketa tartea

en: Update weather
eu: Eguneratu eguraldia

en: Updating weather
eu: Eguraldia eguneratzen

en: View
eu: Ikusi

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Weather
eu: Eguraldia

en: Daily rain total
eu: Egunereko euri orokorra

en: Weather expired
eu: Datu zaharrak

en: Feels like
eu: Sentsazioa

en: Weather forecast
eu: Eguraldi iragarpena

en: Forecast issued
eu: Iragarpena eguneratua

en: Hail
eu: Txingorra

en: Humidity
eu: Humedadea

en: Observed
eu: Eguneratua

en: Pressure
eu: Presioa

en: PWS only
eu: PWS bakarrik

en: Rain
eu: Euria

en: Rain/Snow rate
eu: Euria eta elurra tarteka

en: Description
eu: Deskribapena

en: Sky image
eu: Zeruaren irudia

en: Snow
eu: Elurra

en: Snow level
eu: Elur maila

en: Weather station properties
eu: Meteorologia estazioaren ezaugarriak

en: Temperature
eu: Tanperatura

en: Temperature range
eu: Tenperatura tartea

en: Update error
eu: Eguneraketa akatsa

en: Update time
eu: Eguneraketa denbora

en: UV index
eu: UV indizea

en: Visibility
eu: Ikusgarritasuna

en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: Wind
eu: Haizea

en: Calm
eu: Lasaia

en: Variable
eu: Aldakorra

en: Welcome to YoWindow!
eu: Ongi etorri YoWindow!-ra

en: Wind direction:
eu: Haizearen norabidea:

en: East
eu: Ekialdea

en: North
eu: Iparraldea

en: South
eu: Hegoaldea

en: West
eu: Mendebaldea

en: Yes
eu: Bai

en: Close screensaver on mouse move
eu: Itxi pantaila babeslea xagua mugitutakoan

en: Color
eu: Kolorea

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Choose color
eu: Aldatu kolorea

en: System tray
eu: Oharpen barra

en: Transparent
eu: Gradena

en: Precipitation chance
eu: Prezipitazio arriskua

en: Rain chance
eu: Euri arriskua

en: Snow chance
eu: Elur arriskua

en: {0} only
eu: {0} bakarrik

en: US
eu: AEB

en: Dew point
eu: Ihintz puntua

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: I want to have fun
eu: Dibertsio eduki nahi dut

en: NWS forecasts for the USA
eu: NWS iragarpena AEBrako

en: Open
eu: Iraki

en: Browse
eu: Bilatu

en: Enter the path to a picture or landscape on the Internet or your computer
eu: Sar ezazu irudia edo paisaiaren internet edo zure ordenagailuko helbidea.

en: Landscape load error
eu: Paisaia kargatzerakoan akatsa

en: Picture load error
eu: Irudiak kartzerakoan akatsa

en: The landscape is already added
eu: Paisaia gehituta dago iadanik

en: Landscape collection
eu: Paisai bilduma

en: Turn your photo into Landscape
eu: Bilaka ezazu argazki batean zure paisaia

en: {0}Learn{1} how to turn a photo into landscape
eu: {0}Ikasi{1} nola bihurtu argazki zure paisaia.

en: Village
eu: Herria

en: Landscape made from picture
eu: Argazkitik egindako paisaia

en: We will guide you through the process of turning a picture into YoWindow Landscape.
eu: Guk lagunduko dizugu zure YoWindow paisaia irudi bihurtzen.

en: Please read our tutorial {0}How to turn a picture into Landscape?{1} beforehand
eu: Mesedez irakurri gure tutoriala {0} Nola bihurtu irudira paisaia bat? {1}

en: Click Next to continue...
eu: Egin klik jarraitzeko...

en: Specify a picture you want to turn into landscape.
eu: Hautatu ezazu nahi duzun argazkia paisaia bihurtzeko.

en: How to pick the best landscape picture?
eu: Nola hautatu argazkirik honena paisai baterako?

en: Source picture
eu: Argazkiaren iturria

en: The landscape will be created in the following folder
eu: Paisaia ondorengo karpetan egingo da.

en: Landscape folder name
eu: Paisaiaren karpetaren izena

en: Click "Create" button to create {0} Landscape
eu: Klikatu ezatu "Egin" botoia {0} paisaia sortzeko

en: {0} landscape has been created successfully!
eu: {0} paisaia ongi sortu da!

en: Now open {0} inside your favorite image editor. You need to remove the sky from the image. You will find the image in {1}Landscape Folder{2}
eu: Ireki ezazu orain{0} zure irudi editorearen barrun. Irudiari zerua ezabatu behar diozu. {1} Irudia {2} paisai karpetan aurkituko duzu.

en: It is easy to remove the sky. Read our brief {0}tutorial{1}.
eu: Oso erraza da zerua ezabatze. Irakurri ezazu gure {0}tutorial motza{1}.

en: Horizon Level Setup
eu: Ortzemugaren ezarpena

en: Keys: Up/Down
eu: Teklak: Gora/Behera

en: You are about to delete Landscape Image {0}. The operation is not recoverable. Are you sure?
eu: {0} Paisaiaren argazkia borratzear zaude. Behin hau eginda ezin da atzera egin. Ziur zaude?

en: Edit Landscape
eu: Paisaia editatu

en: Edit Horizon Level
eu: Ortzemuga editatu

en: File not found.
eu: Artxiboa ez da bilatu

en: The name is empty
eu: Izena hutsik dago

en: Illegal folder name
eu: Gaizki idatzitako karpeta izena

en: The file format is not supported.
eu: Artxibo mota ez da jasaten

en: The picture is too big for YoWindow. Picture size must not exceed 2880 pixels by width or height.
eu: YoWindow-rako irudi handiegia. Irudiak ez du pasas behar 2880 pixel bai altueran bai zabaleran.

en: Landscape Image
eu: Paisai irudia

en: Landscape Folder
eu: Paisai karpeta

en: About Landscape
eu: Paisaiari buruz

en: Picture {0} imported successfully
eu: {0} Irudia ondo inportatu da

en: Remind Me Later
eu: Gogorarazi gero

en: Skip This Version
eu: Bertsio hau saltatu

en: Loading
eu: Kargatzen

en: Next
eu: Ondorengoa

en: Back
eu: Atzera

en: Finish
eu: Amaiera

en: Create
eu: Sortu

en: Import
eu: Inportatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Path
eu: Helbidea

en: Options
eu: Aukerak

en: Select the options you like
eu: Aukeratu nahi dituzun aukerak

en: Set YoWindow as default screen saver
eu: Ezarri YoWindow pantaila babesle bezala

en: Start with Windows (minimized to system tray)
eu: Windows-ekin batera abiarazi (sistemaren oharpen barran minimizatua)

en: Add a shortcut to quick launch bar
eu: Sortu oharpen barran atzipen zuzen bat

en: You are about to upgrade YoWindow.
eu: YoWindow.

en: Click OK to install the new version.
eu:  egureratzne ari zara, klikatu OK bertsio berria instalatzeko.

en: You must close YoWindow before you can continue.
eu: YoWindow itxi behar da aurrera jarraitzeko.

en: After you have closed YoWindow, select Retry.
eu: Behin itxi duzula, aukeratu  aurrera egiteko.

en: If you wish to cancel the uninstall process, select Cancel.
eu: Instalazio prozesua itxi nahi baduzu aukeratu .

en: If you wish to try to install anyway, select Ignore.
eu: Instalatzen jarraitu nahi baduzu sakatu .

en: If you wish to abort the installation, select Abort.
eu: Instalazio alde batera utzi nahi baduzu sakatu .

en: Final step
eu: Azken pausua

note: Hour abbreviation, "h" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_hour
eu: h

note: Minute abbreviation, "m" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_minute
eu: m

note: Abbreviation for millimetres, "mm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millimetres
eu: mm

note: Abbreviation for centimetres, "cm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_centimetres
eu: cm

note: Abbreviation for metres, "m" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres
eu: m

note: Abbreviation for kilometres, "km" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres
eu: km

note: Abbreviation for feet, "feet" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_feet
eu: oin

note: Abbreviation for miles, "mile" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles
eu: mila

note: Abbreviation for miles per hour, "mph" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles_per_hour
eu: mph

note: Abbreviation for kilometres per hour, "k/h" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres_per_hour
eu: km/h

note: Abbreviation for metres per second, "mps" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres_per_second
eu: m/s

note: Abbreviation for knots, "knots" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_knots
eu: knots

note: Abbreviation for beaufort, "bft" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_beaufort
eu: Bft

note: Abbreviation for millibar, "mb" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millibar
eu: mb

note: Abbreviation for kilopascal, "kPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilopascal
eu: kPa

note: Abbreviation for hectopascal, "hPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_hectopascal
eu: hPa

note: Abbreviation for inches, '"' symbol in English, see Options/Units
en: id_unit_short_inches
eu: "
