Translate tutorial 1.0 - en to ca translation catalogue (388 entries)

en: Abandon unlimited license
ca: Abandonar la llicència il·limitada

en: Add
ca: Afegir

en: Animate
ca: Animar

en: Apply
ca: Aplicar

en: Astronomy
ca: Astronomia

en: Day Length
ca: Duració del dia

en: Moon Phase
ca: Fase lunar

en: Sunrise
ca: Sortida del sol

en: Sunset
ca: Posta del sol

en: Auto update weather
ca: Actualització automàtica de les dades meteorològiques

en: Bad ICAO code
ca: Codi ICAO incorrecte

en: Buy YoWindow Unlimited!
ca: Comprar YoWindow il·limitat!

en: Calendar
ca: Calendari

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Change
ca: Canviar

en: Code
ca: Codi

en: Weather forecast from {0}, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
ca: Pronòstic del temps de {0}, emés per l'Institut Meteorològic Noruec i la NRK

en: Forecast from {0}
ca: Pronòstic de {0}

en: Current weather
ca: Dades actuals

en: Friday
ca: Divendres

en: Monday
ca: Dilluns

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Thursday
ca: Dijous

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Fr
ca: Dv

en: Mo
ca: Dl

en: Sa
ca: Ds

en: Su
ca: Dg

en: Th
ca: Dj

en: Tu
ca: Dm

en: We
ca: Dc

en: day ago
ca: dia

en: days ago
ca: dies

en: Default
ca: Predeterminada

en: Blowing
ca: Ventisca

en: Clear
ca: Clar

en: Cloudy
ca: Cobert

en: Drizzle
ca: Plugim

en: Fair
ca: Poc núvol

en: Fog
ca: Boira

en: Freezing
ca: Engelant

en: Hail
ca: Pedra

en: Haze
ca: Boirina

en: Heavy
ca: Fort

en: Ice Crystals
ca: Gel menut (Prismes)

en: Ice Pellets
ca: Gel (Perdigons)

en: In Vicinity
ca: En les proximitats

en: Light
ca: Feble

en: Low Drifting
ca: Ventisca

en: Mist
ca: Boira

en: Mostly Cloudy
ca: Molt ennuvolat

en: Partial
ca: Parcialment

en: Partly Cloudy
ca: Parcialment ennuvolat

en: Patches
ca: Bancs de

en: Rain
ca: Pluja

en: Rain And Thunder
ca: Tronada

en: Sand
ca: Arena en suspensió

en: Shallow
ca: Superficial

en: Shower
ca: Xàfec

en: Shower With Thunder
ca: Xàfec tempestuòs

en: Sleet
ca: Aiguaneu

en: Small Hail
ca: Granís

en: Smoke
ca: Fum en suspensió

en: Snow
ca: Neu

en: Snow And Thunder
ca: Tempesta de neu

en: Snow Grains
ca: Neu granulada

en: Snow Showers
ca: Xàfec de neu

en: Thunderstorm
ca: Tempesta elèctrica

en: Unknown Precipitation
ca: Precipitació desconeguda

en: Widespread Dust Haze
ca: Pols en suspensió

en: Invalid License Key. Try again. Make sure you've typed the key correctly. Try to copy/paste the key.
ca: Clau de llicència no vàlida. Intente-ho de nou. Assegureu-vos de que heu escrit correctament la clau. Tracte de copiar i pegar la clau.

en: Wrong license key
ca: Clau de llicència incorrecta

en: You will have to restart the application for this to take effect
ca: Haurà de reiniciar l'aplicació per notar els canvis.

en: Language change
ca: Canvi d'idioma

en: No limits!
ca: ¡Sense límits!

en: Buy now!
ca: ¡Comprar ara!

en: Buy Unlimited License  to remove any limits.
ca: Compre una llicència per a eliminar las restriccions.

en: Not now
ca: Ara no

en: To complete the registration enter the license key we've sent to you. Tip: use copy/paste.
ca: Per completar el registre ingresse la clau de la llicència que li hem enviat. Una suggerència: use copiar i pegar.

en: License registration
ca: Registre de la llicència

en: Thank you for registering YoWindow! All the limits are removed now. Enjoy!
ca: ¡Gràcies per registrar YoWindow! Totes las restriccions s'han eliminat. ¡Disfrute'l!

en: Distance
ca: Distància

en: Down
ca: Avall

en: Download
ca: Descargar

en: Enter weather source URL please
ca: Per favor, introduïsca la URL origen del pronòstic meteorològic

en: The location is already added
ca: El lloc ja s'ha afegit

en: Exit
ca: Sortir

en: To get started, pick your home location
ca: Per començar, triï el lloc de residència

en: Forecast Panel
ca: Tauler de pronòstics

en: Full Screen
ca: Pantalla completa

en: Help
ca: Ajuda

en: Highlight weather station parameters
ca: Ressaltar els paràmetres de la estació meteorològica personal

en: Home
ca: Residència

en: Inspector
ca: Tauler de dades

en: Landscape
ca: Paisatge

en: Foreground
ca: Primer pla

en: Landscape Options
ca: Opcions de paisatge

en: Landscape pictures
ca: Fotografies de paisatges

en: Landscapes
ca: paisatges

en: Language:
ca: Idioma:

en: English
ca: Català/Valencià

en: System Default
ca: Predeterminat del sistema

en: Latitude
ca: Latitut

en: {0} locations
ca: {0} llocs

en: You can add {0} locations maximum now. In Unlimited Edition you can add as many locations as you wish.
ca: Ara pot afegir {0} llocs com a màximo. En la edició il·limitada pot afegir-ne tants com vulga.

en: Weather auto-update is off
ca: L'actualizació automàtica de les dades està desactivada

en: Press F5 to update the weather.  The weather is updated automatically in the Unlimited Edition.
ca: Premeu F5 per a actualitzar les dades.  El temps s'actualitza automàticament en l'edició il·limitada.

en: {0} weather forecast days only
ca: Només {0} dies de pronòstic meteorològic

en: You have an access to {0} days of the weather forecast now.  Unlimited Edition provides {1} day forecast.
ca: Ara té accés a {0} dies de pronòstic meteorològic.  La edició il·limitada ofereix {1} dies de pronòstic.

en: Licence key
ca: Clau de llicència

en: Weather auto-updated in Unlimited Edition
ca: Actualització automàtica del temps en l'edició il·limitada.

en: LIVE
ca: EN VIU

en: Load weather from personal weather station
ca: Cargar dades de l'estació meteorològica personal

en: Loading
ca: Cargant

en: Loading landscape...
ca: Cargant paisatge...

en: Location
ca: Lloc

en: Location ID
ca: ID de lloc

en: Location Properties
ca: Propietats del lloc

note: Word "Link" in English. See main-menu/Location/Link. The user clicks Link item to open current location online at yowindow.com/weather.
en: id_internet_link
ca: Enllaç

en: Locations
ca: Llocs

en: All locations
ca: Qualsevol lloc

en: All regions
ca: Totes les regions

en: All states
ca: Tots els estats

en: Change landscape
ca: Canviar el paisatge

en: Select a location
ca: Seleccione un lloc

en: The location is already added
ca: El lloc ja s'ha afegit

en: Location is not selected yet
ca: Encara no s'ha seleccionat un lloc

en: Major cities (more than 100,000 citizens)
ca: Grans ciutats (més de 100.000 habitants)

en: Network error, location information is not accessible. Because of this, the location cannot be selected now.
ca: Error de xarxa, la informació del lloc no és accessible. Degut a això, el lloc no pot ser seleccionat ara.

en: No locations in scope
ca: No hi ha llocs en el seu entorn

en: Region
ca: Regió

en: Cannot find a location?
ca: No es pot trobar un lloc?

en: Set as Home
ca: Fixar residència

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Longitude
ca: Longitut

en: Looking at the North (West wind blows from the left)
ca: Mirant al Nord (el vent de Ponent bufa des de l'esquerra)

en: Looking at the South (West wind blows from the right)
ca: Mirant al Sud (el vent de Ponent bufa des de la dreta)

en: April
ca: Abril

en: August
ca: Agost

en: December
ca: Desembre

en: February
ca: Febrer

en: January
ca: Gener

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: March
ca: Març

en: May
ca: Maig

en: November
ca: Novembre

en: October
ca: Octubre

en: September
ca: Setembre

en: About
ca: Sobre de...

en: Facebook Edition
ca: Edició

en: License Agreement
ca: Acord de llicència

en: Program
ca: Programa

en: Visit our Forum
ca: Visite el nostre fòrum

en: YoWindow for your Site or Blog
ca: YoWindow per a la seva pàgina Web o Blog

en: {0} minutes back
ca: {0} minuts abans

en: {0} minutes forward
ca: {0} minuts després

en: Name
ca: Nom

en: Network error
ca: Error en la xarxa

en: It is available on {0}
ca: Està disponible en {0}

en: New version released
ca: Llançament d'una nova versió

en: Next Day
ca: Dia següent

en: No weather
ca: Previsions meteorològiques no disponibles

en: N/A
ca: N/D

en: Notify me when a new version is available
ca: Notificar-me en quant una nova versió estiga disponible

en: Online
ca: En linia

en: Open {0}
ca: Obrir {0}

en: Options
ca: Opcions

en: Advanced
ca: Avançades

en: Application choice
ca: Elecció de l'aplicació

en: Date
ca: Data

en: Display
ca: Visualització

en: Animate clouds
ca: Núvols animats

en: Default
ca: Predeterminada

en: Full screen mode
ca: Resolució de pantalla

en: Quality
ca: Qualitat

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Excellent
ca: Excel·lent

en: Moderate
ca: Bona

en: Number of days to display:
ca: Nombre de dies per mostrar:

en: Tile contents:
ca: Continguts:

en: Contents
ca: Continguts

en: Show N/A parameters
ca: Mostrar paràmetres N/A

en: Live indicator
ca: Indicador EN VIU

en: Locations
ca: Llocs

en: Operation successful!
ca: ¡Operació realitzada amb èxit!

en: Refresh locations DB
ca: Actuatlizar BD dels llocs

en: Reset to defaults
ca: Restablir els valors predeterminats

en: Add
ca: Afegir

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Screen saver
ca: Protector de pantalla

en: Time Bar
ca: Barra de linia del temps

en: Unit system:
ca: Sistema d'unitats:

en: Units
ca: Unitats

en: Auto-detected
ca: Detectades automàticament

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Distance:
ca: Distància:

en: Metric
ca: Mètric decimal

en: Russia
ca: Rússia

en: Pressure:
ca: Pressió:

en: Temperature:
ca: Temperatura:

en: US
ca: EUA

en: Wind speed:
ca: Velocitat:

en: Landscape Options
ca: Opcions de paisatge

en: Show Daylight Diagram
ca: Mostrar el diagrama de llum diürna

en: Show Forecast Panel
ca: Mostrar el tauler de pronòstics

en: Show Full Screen button
ca: Mostrar el botó de pantalla completa

en: Show Inspector
ca: Mostrar el tauler de dades

en: Show Time Bar
ca: Mostrar la barra de linia del temps

en: Show User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Show forecast when current weather is expired
ca: Veure les dades de pronòstics si les dades presentes estan antiquades

en: Organize
ca: Organitzar

en: Organize locations
ca: Organitzar llocs

en: Organize pictures
ca: Organitzar fotografies

en: Pictures
ca: Fotografies

en: press
ca: Polsar

en: Falling
ca: En descens

en: Falling Rapidly
ca: En descens ràpid

en: Rising
ca: Ascendent

en: Rising Rapidly
ca: Ascendent ràpidament

en: Steady
ca: Estacionària

en: Previous Day
ca: Dia anterior

en: Properties
ca: Propietats

en: Refresh Locations data base
ca: Actualitzar base de dades dels llocs

en: Register
ca: Registrar

en: Remove
ca: Eliminar

en: Rename
ca: Canviar el nom

en: Rename location
ca: Canviar el nom d'un lloc

en: Rename picture
ca: Canviar el nom de la fotografia

en: Retry
ca: Reintentar

en: Run with Windows (minimized to tray)
ca: Executar a l'iniciar Windows (minimitzat a l'àrea de notificació)

en: Season map
ca: Mapa de les estacions

en: Select
ca: Seleccionar

en: Select country
ca: Seleccionar país

en: Select a landscape
ca: Seleccionar un paisatge

en: Select location
ca: Seleccionar un lloc

en: Select region
ca: Seleccionar una regió

en: Select state
ca: Seleccionar un estat

en: Set as default
ca: Fixar com a predeterminat

en: Set YoWindow as ScreenSaver
ca: Escollir YoWindow com a protector de pantalla

en: Setup
ca: Instal·lació

en: Show
ca: Mostrar

en: Show again
ca: Mostrar altre cop

en: Speed
ca: Velocitat

en: Time
ca: Linia del temps

en: {0} ago
ca: fa {0}

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Today
ca: Avui

en: Tomorrow
ca: Demà

en: Tom.
ca: Demà.

en: Tonight
ca: Avui per la nit

en: Add New Location
ca: Afegir altre lloc

en: Open Calendar...
ca: Obrir el calendari...

en: Show Less Days
ca: Mostrar menys dies

en: Show More Days
ca: Mostrar més dies

en: Update Weather
ca: Actualitzar les dades

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Up
ca: Amunt

en: Update interval
ca: Interval d'actualizació

en: Update weather
ca: Actualizar les dades

en: Updating weather
ca: Actualizant les dades...

en: View
ca: Veure

en: Please wait...
ca: Espere per favor...

en: Weather
ca: Dades climàtiques

en: Daily rain total
ca: Pluja diaria total

en: Weather expired
ca: Dades antiquades

en: Feels like
ca: Sensació

en: Weather forecast
ca: Dades pronòstics

en: Forecast issued
ca: Actualitzat

en: Hail
ca: Pedra

en: Humidity
ca: Humitat

en: Observed
ca: Actualitzat

en: Pressure
ca: Pressió

en: PWS only
ca: Només PWS

en: Rain
ca: Pluja

en: Rain/Snow rate
ca: Taxa de Pluja/Neu

en: Description
ca: Descripció

en: Sky image
ca: Símbols meteorològics

en: Snow
ca: Neu

en: Snow level
ca: Nivell de neu

en: Weather station properties
ca: Propietats de l'estació meteorològica

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Temperature range
ca: Rang de temperatures

en: Update error
ca: Error d'actualització

en: Update time
ca: Període de validesa

en: UV index
ca: Índex UV

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Unlimited
ca: Il·limitada

en: Wind
ca: Vent

en: Calm
ca: Calma

en: Welcome to YoWindow!
ca: ¡Benvengut a YoWindow!

en: Wind direction:
ca: Direcció del vent:

en: East
ca: Est

en: North
ca: Nord

en: South
ca: Sud

en: West
ca: Oest

en: Yes
ca: Si

en: Close screensaver on mouse move
ca: Tancar el protector de pantalla al moure el ratolí.

en: Background
ca: Fons

en: Choose color
ca: Escollir el color

en: System tray
ca: Àrea de notificació

en: Precipitation chance
ca: Risc de precipitació

en: Rain chance
ca: Risc de pluja

en: Snow chance
ca: Risc de neu

en: {0} only
ca: Només {0}

en: US
ca: EUA

en: Dew point
ca: Punt de rosada

note: See: http://yowindow.com/img/translate/android_advanced.png
en: I want to have fun
ca: Vull divertir-me (Mostrar objectes pintorescs y simpàtics)

en: NWS forecasts for the USA
ca: Pronòstic meteorològic del NWS per als EUA

en: Open
ca: Obrir

en: Browse
ca: Buscar en

en: Enter the path to a picture or landscape on the Internet or your computer
ca: Escriga la ruta de accés a un paisatge en Internet o busque l'arxiu en el seu ordinador

en: Landscape load error
ca: Error al cargar un paisatge

en: Picture load error
ca: Error al carregar una imatge

en: The landscape is already added
ca: El paisatge ja s'ha afegit

en: Landscape collection
ca: Col·lecció de paisatges

en: Turn your photo into Landscape
ca: Cree un paisatge a partir d'una fotografia

en: {0}Learn{1} how to turn a photo into landscape
ca: {0}Aprenga{1} a convertir una fotografia en un paisatge

en: Village
ca: Aldea

en: Landscape made from picture
ca: Paisatge fer a partir d'una fotografía

en: We will guide you through the process of turning a picture into YoWindow Landscape.
ca: Et guiarem per tal de convertir una fotografia en un paisatge YoWindow.

en: Please read our tutorial {0}How to turn a picture into Landscape?{1} beforehand
ca: Per favor llisca el tutorial {0} Com convertir una fotografia en un paisatge? {1}

en: Click Next to continue...
ca: Polsar  per a continuar:

en: Specify a picture you want to turn into landscape.
ca: Especificar la fotografia que vols convertir.

en: How to pick the best landscape picture?
ca: Com elegir una bona fotografía?

en: Source picture
ca: Carregar una fotografia

en: The landscape will be created in the following folder
ca: El paisatge es crearà en la carpeta següent

en: Landscape folder name
ca: Nom de la carpeta

en: Click "Create" button to create {0} Landscape
ca: Polsar en "Crear" per a crear el paisatge {0}

en: {0} landscape has been created successfully!
ca: {0} el paisatge s'ha creat exitosament

en: Now open {0} inside your favorite image editor. You need to remove the sky from the image. You will find the image in {1}Landscape Folder{2}
ca: Ara obriga {0} amb el seu editor d'imatges favorit per tal de borrar el cel. Trobaràs la imatge en {1}la carpeta del paisatge{2}

en: It is easy to remove the sky. Read our brief {0}tutorial{1}.
ca: És molt fàcil llevar el cel. Llig el nostre breu {0}tutorial{1}.

en: Horizon Level Setup
ca: Edició de l'horitzó

en: Keys: Up/Down
ca: Tecles: Amunt/Avall

en: You are about to delete Landscape Image {0}. The operation is not recoverable. Are you sure?
ca: Tu estàs a punt de borrar la imatge d'un paisatge {0}. Esta operació no és aconsejable. Està segur?

en: Edit Landscape
ca: Editar un paisatge

en: Edit Horizon Level
ca: Editar l'horitzó

en: File not found.
ca: Arxiu no trobat.

en: The name is empty
ca: El nom està buit

en: Illegal folder name
ca: El nom de carpeta no és correcte

en: The file format is not supported.
ca: El format de l'arxiu no és adequat.

en: The picture is too big for YoWindow. Picture size must not exceed 2880 pixels by width or height.
ca: La fotografia és massa gran per a YoWindow. El tamany no pot superar els 2880 pixels d'altura o amplada.

en: Landscape Image
ca: Imatge del paisatge

en: Landscape Folder
ca: Carpeta del paisatge

en: About Landscape
ca: Sobre el paisatge

en: Picture {0} imported successfully
ca: Fotografia {0} importada amb èxit

en: Remind Me Later
ca: Recordar-me-ho més tard

en: Skip This Version
ca: Saltar aquesta Versió

en: Loading
ca: Cargant

en: Next
ca: Següent

en: Back
ca: Atras

en: Finish
ca: Acabar

en: Create
ca: Crear

en: Import
ca: Importar

en: Delete
ca: Borrar

en: Path
ca: Camí

en: Options
ca: Opcions

en: Select the options you like
ca: Seleccione les opcions que preferisca

en: Set YoWindow as default screen saver
ca: Fixar YoWindow com a protector de pantalla

en: Start with Windows (minimized to system tray)
ca: Iniciar amb Windows (Minimitzat a la safata del sistema)

en: Add a shortcut to quick launch bar
ca: Afegeix un accés directe a la barra d'inici ràpid

en: You are about to upgrade YoWindow.
ca: Estàs a punt d'actualitzar Yowindow.

en: Click OK to install the new version.
ca: Polsa OK per instal·lar la nova versió.

en: You must close YoWindow before you can continue.
ca: Has de tancar Yowindow per poder continuar.

en: After you have closed YoWindow, select Retry.
ca: Després elegeix Reintentar.

en: If you wish to cancel the uninstall process, select Cancel.
ca: Si vols cancelar el procés de d'intal·lació pulsa en Cancel·lar.

en: If you wish to try to install anyway, select Ignore.
ca: Si vols intentar instal·lar-lo de totes maneres, selecciona Ignorar.

en: If you wish to abort the installation, select Abort.
ca: Si vols abortar la instal·lació selecciona Abortar.

en: Final step
ca: Darrer pas

note: Hour abbreviation, "h" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_hour
ca: h

note: Minute abbreviation, "m" in English, see Inspector/Observed line, example: "1h 24m ago"
en: id_short_minute
ca: m

note: Abbreviation for millimetres, "mm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millimetres
ca: mm

note: Abbreviation for centimetres, "cm" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_centimetres
ca: cm

note: Abbreviation for metres, "m" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres
ca: m

note: Abbreviation for kilometres, "km" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres
ca: km

note: Abbreviation for feet, "feet" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_feet
ca: peus

note: Abbreviation for miles, "mile" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles
ca: milles

note: Abbreviation for miles per hour, "mph" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_miles_per_hour
ca: mph

note: Abbreviation for kilometres per hour, "k/h" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilometres_per_hour
ca: km/h

note: Abbreviation for metres per second, "mps" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_metres_per_second
ca: m/s

note: Abbreviation for knots, "knots" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_knots
ca: nusos

note: Abbreviation for beaufort, "bft" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_beaufort
ca: Bft

note: Abbreviation for millibar, "mb" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_millibar
ca: mb

note: Abbreviation for kilopascal, "kPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_kilopascal
ca: kPa

note: Abbreviation for hectopascal, "hPa" in English, see Options/Units
en: id_unit_short_hectopascal
ca: hPa

note: Abbreviation for inches, '"' symbol in English, see Options/Units
en: id_unit_short_inches
ca: "
